Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin iyulun 27-də beynəlxalq telefon danışığı aparacağı açıqlanıb.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, bu barədə Kremlin mətbuat katibi Dmitri Peskov məlumat verib.
Bildirilib ki, Peskov jurnalistlərə açıqlamasında danışığın günün ikinci yarısında baş tutacağını qeyd edib. Kremlin sözçüsü əlavə məlumatların daha sonra təqdim olunacağını bildirib.
Qeyd olunub ki, Vladimir Putin daha əvvəl Rusiyanın beynəlxalq arenadakı mövqeyi ilə bağlı açıqlamalar verib. O, Rusiya Hərbi Dəniz Qüvvələrinin beynəlxalq təlimlərdə iştirakının ölkəni müdafiə və təhlükəsizlik sahəsində təcrid etmək cəhdlərinin uğursuz olduğunu göstərdiyini bildirib.
Rusiya lideri vurğulayıb ki, Moskva ilə dost münasibətlər saxlayan və ölkənin təhlükəsizlik maraqlarını, eləcə də çoxqütblü dünya qurmaq istiqamətindəki mövqeyini anlayan çoxsaylı dövlətlər mövcuddur.
Xatırladaq ki, iyulun 4-də Vladimir Putin və ABŞ Prezidenti Donald Tramp arasında telefon danışığı baş tutmuşdu. Təxminən 1 saat 25 dəqiqə davam edən görüşü Kremlin xarici siyasət üzrə köməkçisi Yuri Uşakov "işgüzar və olduqca konstruktiv" kimi qiymətləndirmişdi.

Путин проведет сегодня международный телефонный разговор – заявление Кремля
Стало известно, что президент России Владимир Путин 27 июля проведет международный телефонный разговор.
Как сообщает «Оперативный Информационный Центр-OMM», об этом проинформировал пресс-секретарь Кремля Дмитрий Песков. В своем заявлении для журналистов он отметил, что переговоры запланированы на вторую половину дня, пообещав предоставить дополнительные детали позднее.
Ранее Владимир Путин подчеркивал, что попытки изолировать Россию в сфере безопасности и обороны терпят неудачу. Российский лидер акцентировал внимание на том, что Москва поддерживает дружественные отношения со многими государствами, которые разделяют стремление к построению многополярного мира. Стоит напомнить, что 4 июля состоялся телефонный разговор между Президентом США Дональдом Трампом и Владимиром Путиным. Тот диалог, продлившийся около 1 часа 25 минут, был охарактеризован помощником Кремля по внешней политике Юрием Ушаковым как "деловой и весьма конструктивный".