İngiltərə millisinin və "Liverpul"un sabiq müdafiəçisi Ceymi Karraqer "PSJ"nin vingeri Bredli Barkolanın Mersisayd klubuna mümkün transferi ilə bağlı yayılan iddiaları dəyərləndirib.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, Karraqer fransalı futbolçunun Məhəmməd Salahın yerini doldurmaq üçün uyğun seçim olmadığını bildirib.
Sabiq müdafiəçi sosial şəbəkə hesabında paylaşdığı fikirdə Barkolanın əsasən sol cinahda çıxış etdiyini vurğulayıb.
"Barkola Salahı əvəz edə bilərmi? Xeyr, çünki o, digər cinahda oynamır. Komandada artıq sol cinahda çıxış edə biləcək üç futbolçu var – Virts, Qakpo və Nqumoa. Lakin sağ cinahı bağlayacaq heç kim yoxdur", – deyə Karraqer qeyd edib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl mətbuatda Bredli Barkolanın "Liverpul" rəhbərliyi ilə transfer danışıqları apardığı barədə xəbərlər yayılmışdı.
Qeyd edək ki, 21 yaşlı futbolçu ötən mövsüm Fransa çempionatında keçirdiyi 29 oyunda 11 qol vurub və 1 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

Джейми Каррагер: Брэдли Баркола не сможет заменить Мохаммеда Салаха в «Ливерпуле»
Бывший защитник сборной Англии и «Ливерпуля» Джейми Каррагер оценил распространившиеся в СМИ слухи о возможном переходе вингера «ПСЖ» Брэдли Баркола в стан мерсисайдцев.
Как сообщает Оперативный Информационный Центр-OMM, Каррагер заявил, что французский футболист не является подходящим кандидатом для замены Мохаммеда Салаха. В своем аккаунте в социальных сетях экс-защитник подчеркнул, что Баркола преимущественно выступает на левом фланге атаки.
«Может ли Баркола заменить Салаха? Нет, потому что он не играет на другом фланге. В команде уже есть три игрока, способные действовать слева – Виртц, Гакпо и Ньони. Однако закрыть правый фланг некому», – отметил Каррагер. Стоит отметить, что 21-летний футболист в прошлом сезоне чемпионата Франции провел 29 матчей, забив 11 голов и отдав 1 результативную передачу. Вопрос поиска потенциальной замены для Салаха остается крайне актуальным для «Ливерпуля» на фоне продолжающихся обсуждений будущего египетской звезды в клубе.