Bahamalar yaxınlığında kiçik təyyarə itkin düşüb: Eyni ailədən 4 nəfər tapılmır
Beş nəfərlik “Piper” tipli təyyarə ilə əlaqə Andros adasının qərbində kəsilib. Təyyarənin dənizə məcburi eniş etdiyi və ya qəzaya uğradığı ehtimal olunur.
Bahamalar polisi bildirib ki, beş nəfərlik “Piper” tipli kiçik təyyarə Berri adalarına daxil olan Qreat-Harbor-Key ərazisindən havaya qalxıb.
Florida ştatındakı Mayami İdarəetmə Hava Limanına istiqamətlənən təyyarə ilə əlaqə Andros adasının təxminən 21 kilometr qərbində kəsilib. Təyyarənin Şimali Andros sahillərində dənizə məcburi eniş etdiyi və ya qəzaya uğradığı ehtimal edilir.
Axtarışlara ABŞ ekipajları cəlb olunub
Baham adalarının səlahiyyətliləri əlaqənin kəsilməsindən sonra ilə əlaqə saxlayaraq havadan dəstək istəyiblər. Axtarışlara qoşulmaq üçün əraziyə patrul təyyarəsi göndərilib.
Lakin bölgədə güclənən əlverişsiz səbəbindən əməliyyatlara müvəqqəti fasilə verilib. işlərinin nə vaxt bərpa olunacağı hələ məlum deyil.
Təyyarədə eyni ailədən dörd nəfər olub
Təyyarədə 80 yaşlı pilot , onun 79 yaşlı həyat yoldaşı və cütlüyün iki nəvəsinin olduğu öyrənilib. Beləliklə, eyni ailədən dörd nəfərlə bağlı məlumat əldə etmək mümkün deyil.
Ailə yaxınları təyyarənin qalıqlarına və yaxınlarına mümkün qədər tez çatmaq üçün səlahiyyətlilərə və bölgədəki şəxslərə axtarış-xilasetmə işlərinə dəstək verməyə çağırış ediblər.

Полиция Багамских островов сообщила, что пятиместный малый самолёт типа «Piper» вылетел из района Грейт-Харбор-Ки, входящего в состав островов Берри.
Самолёт направлялся в Международный аэропорт Майами в штате Флорида. Связь с воздушным судном прервалась примерно в 21 километре к западу от острова Андрос. Предполагается, что самолёт совершил вынужденную посадку на воду у побережья Северного Андроса либо потерпел крушение.
К поискам привлечены экипажи США
После потери связи власти Багамских островов обратились к Береговой охране США с просьбой оказать воздушную поддержку. Для участия в поисковой операции в район был направлен патрульный самолёт.
Однако из-за ухудшения погодных условий в этом районе операцию временно приостановили. Когда поисково-спасательные работы будут возобновлены, пока неизвестно.
На борту находились четыре члена одной семьи
Стало известно, что в самолёте находились 80-летний пилот Марио Ламар, его 79-летняя супруга Лили Ламар и двое внуков супругов. Таким образом, местонахождение четырёх членов одной семьи остаётся неизвестным.
Родственники семьи призвали власти и местных жителей оказать содействие поисково-спасательным работам, чтобы как можно скорее обнаружить обломки самолёта и найти близких.
Багамские острова расположены в Атлантическом океане к востоку от американского штата Флорида. Район островов Берри и Андроса отличается сложной береговой линией и значительными морскими пространствами, что может осложнять проведение поисковых работ, особенно при неблагоприятной погоде.