İngiltərənin "Mançester Yunayted" klubu qapıçı mövqeyini gücləndirmək üçün yeni namizəd müəyyənləşdirib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, "qırmızı şeytanlar" Şotlandiya yığmasının və "Nottingem Forest" klubunun qapıçısı Anqus Qannı transfer etməkdə maraqlıdır.
Məlumata görə, 30 yaşlı qolkiperin "Nottingem Forest" ilə müqaviləsinin müddəti cari ayın sonunda başa çatır. Bu səbəbdən o, azad agent statusu ilə istənilən kluba keçmək hüququ qazanacaq.
Bildirilib ki, "The Sun" nəşrinin yaydığı məlumata əsasən, "Mançester Yunayted" rəhbərliyi şotlandiyalı qapıçını ehtiyat variant kimi heyətə cəlb etməyi planlaşdırır.
Qeyd olunub ki, Anqus Qann karyerası ərzində "Mançester Siti", "Norviç", "Sauthempton" və "Stok Siti" klublarının formasını geyinib.
Məlumata əsasən, qolkiper ötən mövsüm "Nottingem Forest"in heyətində İngiltərə Premyer Liqasında cəmi bir oyunda meydana çıxıb. Buna baxmayaraq, o, 2026-cı il Dünya Çempionatında Şotlandiya yığmasının əsas heyət üzvlərindən biri olub.
Bildirilib ki, Anqus Qann mundialın qrup mərhələsində keçirilən bütün qarşılaşmalarda iştirak edib və həmin oyunlarda qapısında ümumilikdə 4 qol görüb.

Английский клуб "Манчестер Юнайтед" определил нового кандидата для усиления вратарской позиции.
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", "красные дьяволы" проявляют интерес к трансферу вратаря сборной Шотландии и клуба "Ноттингем Форест" Ангуса Ганна.
По имеющимся данным, контракт 30-летнего голкипера с "Ноттингем Форест" истекает в конце текущего месяца. В связи с этим он получит право перейти в любой клуб в статусе свободного агента.
Согласно информации издания "The Sun", руководство "Манчестер Юнайтед" планирует привлечь шотландского вратаря в качестве резервного варианта.
Отметим, что за свою карьеру Ангус Ганн выступал за такие клубы, как "Манчестер Сити", "Норвич", "Саутгемптон" и "Сток Сити".
Несмотря на то, что в прошлом сезоне голкипер провел всего одну игру в Английской Премьер-лиге в составе "Ноттингем Форест", он был одним из основных игроков сборной Шотландии на чемпионате мира 2026 года. Ангус Ганн принял участие во всех матчах группового этапа мундиаля, пропустив в общей сложности 4 мяча.