ADY Gəncə–Qəbələ–Gəncə marşrutu üzrə gündəlik sərnişindaşıma xidmətinə başlayıb - FOTO
AZCON Holding şirkətlərindən olan “ Dəmir Yolları” QSC (ADY) 12 yanvar tarixindən ilk dəfə –Qəbələ–Gəncə marşrutu üzrə sərnişindaşıma xidmətinə başlayıb.
“ADY”dən "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verilən məlumata görə, qatarlar hər gün saat 10:10-da Gəncə Dəmiryol Vağzalından Qəbələ istiqamətinə, saat 18:00-da isə Qəbələdən Gəncəyə hərəkət edir. Səfərin ümumi müddəti 1 saat 50 dəqiqədir.
Sərnişinlərə oturacaq tipli müasir elektrik qatarları ilə xidmət göstərilir. Qatarlarda , standart+, biznes və birinci siniflər üzrə səyahət imkanları təklif olunur. Biletlərin minimal qiyməti Gəncə–Qəbələ istiqamətində 4.30 AZN, Ləki–Qəbələ istiqamətində isə 1.70 AZN təşkil edir.
Sərnişinlər marşrut üzrə Goran, Yevlax, Ləki və Ağdaş stansiya və dayanacaqlarından da istifadə edə bilərlər.
Biletləri ADY-nin rəsmi veb-saytı və “ADY Mobile” tətbiqi vasitəsilə əldə etmək olar.
Yeni sərnişindaşıma marşrutu qərb və şimal-qərb bölgələri arasında əlçatanlığının artırılmasına və daxili turizmin inkişafına töhfə verəcək. Bu, Gəncə–Mingəçevir–Gəncə marşrutundan sonra ADY-nin ikinci regiondaxili sərnişindaşıma marşrutu olaraq bölgələrdə nəqliyyat imkanlarının, regionlararası nəqliyyat bağlantısının və mobilliyin genişləndirilməsinə xidmət edəcək.

АЖД запустили ежедневные рейсы Гянджа–Габала–Гянджа
ЗАО «Азербайджанские железные дороги» (АЖД), входящее в холдинг AZCON, с 12 января впервые приступило к осуществлению ежедневных пассажирских перевозок по маршруту Гянджа–Габала–Гянджа.
Как сообщили в АЖД информационному центру "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM", поезда отправляются ежедневно с железнодорожного вокзала Гянджи в направлении Габалы в 10:10, а в обратном направлении — из Габалы в Гянджу — в 18:00. Общее время в пути составляет 1 час 50 минут. Пассажирам предлагаются современные электропоезда с местами стандартного, стандарт+, бизнес и первого классов. Минимальная стоимость билета по маршруту Гянджа–Габала составляет 4,30 AZN, а по маршруту Ляки–Габала — 1,70 AZN. По пути следования предусмотрены остановки на станциях Горан, Евлах, Ляки и Агдаш. Билеты можно приобрести на официальном сайте АЖД или через мобильное приложение «ADY Mobile».
Данный рейс стал вторым внутрирегиональным маршрутом АЖД после направления Гянджа–Мингечевир–Гянджа. Развитие железнодорожного сообщения между западными и северо-западными регионами Азербайджана направлено на повышение транспортной доступности и стимулирование внутреннего туризма. Модернизация инфраструктуры и расширение сети пассажирских перевозок являются приоритетными задачами в рамках стратегии по улучшению мобильности населения и укреплению транспортных связей между регионами республики.