Mingəçevir və Bərdənin bəzi ərazilərində qaz təchizatında fasilə olacaq
Sabah Mingəçevir şəhərinin və Bərdə rayonunun bir sıra ərazilərində qaz təchizatında müvəqqəti fasilə yaranacaq.
Bu barədə "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) “” İstehsalat Birliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Mingəçevir şəhərində Toxuculuq və A.Puşkin küçələrində fərdi yaşayış evlərinin qaz təchizatının mövcud şəbəkəyə qoşulması ilə əlaqədar saat 10:00-dan etibarən qazın daxildən dayandırılması planlaşdırılır. Təmir-quraşdırma işləri başa çatanadək davam edəcək fasilə nəticəsində ümumilikdə 380 abonentin qaz təchizatı müvəqqəti olaraq dayandırılacaq.
Eyni zamanda, Bərdə rayonunda, ölçü qovşağından qidalanan M.Ə.Sabir küçəsində qeyri-yaşayış obyektinin qaz xəttinin şəbəkəyə qoşulması ilə əlaqədar saat 10:00-dan işlər yekunlaşanadək qaz təchizatının daxildən dayandırılması nəzərdə tutulur. Bu səbəbdən İ.Qayıbov, Nüşabə, Vaqif, Koroğlu, H.Aslanov, Sabir və küçələrində yerləşən 2 284 abonentin qaz təminatında fasilə yaranacaq.

В Мингечевире и Барде ограничат подачу газа
Завтра в ряде районов города Мингечевир и Бардинского района возникнут временные перебои в газоснабжении.
Об этом сообщили в ПО «Азеригаз» Государственной нефтяной компании Азербайджана (SOCAR) специально для «Оперативный Информационный Центр-OMM».
Согласно информации, в городе Мингечевир с 10:00 планируется приостановка подачи газа в связи с подключением частных жилых домов, расположенных на улицах Тохучулуг и А. Пушкина, к существующей сети. В результате ремонтных работ, которые продлятся до полного завершения процесса, газоснабжение будет временно прекращено для 380 абонентов.
Параллельно в Бардинском районе с 10:00 до завершения работ будет ограничена подача газа в связи с подключением к сети линии нежилого объекта на улице М.А. Сабира. Из-за этого перебои затронут 2 284 абонента, проживающих на улицах И. Гайыбова, Нушабы, Вагифа, Кероглу, Г. Асланова, Сабира и Гянджи.
Отметим, что ПО «Азеригаз» регулярно проводит работы по модернизации и обновлению газораспределительной инфраструктуры в регионах Азербайджана. Подобные технические мероприятия направлены на обеспечение бесперебойной и безопасной эксплуатации газовых сетей, а также на улучшение качества обслуживания растущего числа абонентов в республике.