"London və Paris Ukraynaya qoşun göndərmək barədə danışıqlarla Rusiyaya müharibə elan edir"
və Fransanın Ukraynaya Avropa qoşunlarının göndərilməsi ilə bağlı müzakirələri Rusiyaya qarşı gizli müharibə elanına bərabərdir.
“Operativ Məlumat Mərkəzi – OMM” xəbər verir ki, RİA Novosti agentliyinin məlumatına görə, bu barədə Macarıstanın naziri Peter “Həqiqət Saatı” verilişində zamanı bildirib.
Nazir qeyd edib ki, Fransa və Böyük Britaniya nüvə silahına malik dövlətlərdir və onların bu istiqamətdə atdığı addımlar son dərəcə təhlükəlidir. Siyartonun sözlərinə görə, Paris və Londonun Ukraynaya qoşun göndərilməsi ilə bağlı “hiyləgər və diplomatik dildə ifadə olunmuş bəyanatları” əslində müharibənin başlanması anlamına gəlir.
XİN rəhbəri vurğulayıb ki, Böyük Britaniya və Fransanın bu cür addımları NATO ilə Rusiya arasında birbaşa hərbi toqquşmaya səbəb ola bilər. Onun fikrincə, belə bir ssenari III Dünya Müharibəsinin başlanması demək olardı.
Peter Siyarto əlavə edib ki, Budapeşt bu münaqişədən kənarda qalmaq niyyətindədir və Macarıstan Avropanın digər ölkələrinin onu müharibəyə cəlb etməsinə imkan verməyəcək.

Переговоры Великобритании и Франции об отправке европейских войск в Украину равносильны объявлению скрытой войны России.
Как сообщает "Центр оперативной информации – OMM" со ссылкой на агентство РИА Новости, об этом заявил министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто в эфире программы "Час истины".
Министр отметил, что Франция и Великобритания являются ядерными державами, и их шаги в этом направлении крайне опасны. По словам Сийярто, "хитрые и выраженные дипломатическим языком заявления" Парижа и Лондона об отправке войск в Украину фактически означают начало войны. Глава МИД Венгрии подчеркнул, что подобные действия могут привести к прямому военному столкновению между НАТО и Россией. По его мнению, такой сценарий означал бы начало Третьей мировой войны.
Петер Сийярто добавил, что Будапешт намерен оставаться в стороне от этого конфликта и не позволит другим европейским странам вовлечь Венгрию в военные действия. Стоит отметить, что Венгрия с начала эскалации ситуации в Украине занимает обособленную позицию в рамках ЕС и НАТО. Будапешт последовательно выступает против поставок вооружений Киеву и призывает к немедленному прекращению огня, аргументируя это необходимостью обеспечения энергетической и национальной безопасности стран Центральной Европы.