İsveçrəli qapıçı karyerasında yeni mərhələyə qoyub. Dortmundun “Borussia” və Milanın “” klublarında çıxış etmiş təcrübəli qolkiper bundan sonra Belçika çempionatında mübarizə aparacaq.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, 37 yaşlı futbolçu “Brugge” klubu ilə rəsmi müqavilə imzalayıb.
Klubun xidmətinin yaydığı məlumata görə, tərəflər arasında bağlanan müqavilə uzunmüddətlidir və 2029-cu ilə qədər qüvvədə olacaq.
Qeyd edək ki, “Brugge” ötən Belçika çempionu adını qazanaraq UEFA Çempionlar Liqasına vəsiqə əldə edib.
Yann Zommerin ötən mövsüm İtaliya A Seriyasında göstərdiyi performans da diqqət çəkib. İsveçrəli qapıçı “Inter”in heyətində 33 qarşılaşmada meydana çıxıb, bu oyunlarda 31 qol buraxıb və 15 matçda qapısını toxunulmaz saxlamağı bacarıb.

Швейцарский голкипер Янн Зоммер перешел на новый этап своей карьеры. Опытный вратарь, ранее выступавший за дортмундскую "Borussia" и миланский "Inter", продолжит выступления в чемпионате Бельгии.
"Оперативный Информационный Центр-OMM" сообщает, что 37-летний футболист подписал официальный контракт с клубом "Brugge". Согласно информации пресс-службы клуба, соглашение между сторонами рассчитано на долгосрочный период и будет действовать до 2029 года.
Отметим, что "Brugge" по итогам прошлого сезона завоевал титул чемпиона Бельгии, что обеспечило команде путевку в Лигу чемпионов УЕФА. В минувшем сезоне Янн Зоммер продемонстрировал уверенную игру в итальянской Серии А: в составе "Inter" он провел 33 матча, пропустив 31 гол и сохранив свои ворота в неприкосновенности в 15 встречах. Переход столь опытного игрока призван усилить оборонительную линию бельгийского клуба в преддверии еврокубковых баталий.