Slovakiyalı hakim İvan Krujlyak "Qarabağ"ın Çempionlar Liqasındakı ikinci oyununu idarə edəcək
Slovakiyalı FIFA referisi İvan bu mövsüm ikinci dəfə ""ın oyununa təyinat alıb. "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-in məlumatına görə, 41 UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsində keçiriləcək "Liverpul" – "Qarabağ" səfər matçında meydanda əsas söz sahibi olacaq.
İ.Krujlyak daha əvvəl də "köhlən atlar"ın qarşılaşmalarında iş başında olub. "Qarabağ" 2025-ci ilin avqustunda III təsnifat mərhələsinin ilk oyununda Şimali Makedoniyada "Şkendiya"nı minimal hesabla məğlub etmişdi.
Slovakiyalı hakim həmçinin millisinin 2021-ci ildə Qətərə qarşı (1:2) uduzduğu yoldaşlıq oyununda və 2015-ci ildə "Qəbələ"nin UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsində Yunanıstanda "Panatinaikos"la 2:2 hesablı bərabərə qaldığı matçda ədaləti təmin etmişdi.
Qeyd edək ki, UEFA Çempionlar Liqasının Liqa mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçiriləcək "Liverpul" – "Qarabağ" matçı yanvarın 28-dən 29-na keçən gecə baş tutacaq. Görüş Bakı vaxtı ilə saat 00:00-da start götürəcək.

Словацкий рефери ФИФА Иван Кружляк во второй раз в текущем сезоне получил назначение на матч с участием азербайджанского клуба «Карабах». Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", 41-летний арбитр станет главным судьей выездного матча против английского «Ливерпуля», который пройдет в рамках основного этапа Лиги чемпионов УЕФА.
Иван Кружляк ранее уже неоднократно обслуживал встречи с участием азербайджанских команд. В частности, в августе 2025 года он работал на матче третьего квалификационного раунда, в котором «Карабах» одержал минимальную победу над северомакедонской «Шкендией». Кроме того, словацкий арбитр обеспечивал судейство в товарищеском матче сборной Азербайджана против Катара в 2021 году (1:2) и в игре плей-офф Лиги Европы УЕФА 2015 года между греческим «Панатинаикосом» и «Габалой» (2:2).
Лига чемпионов УЕФА является самым престижным клубным турниром Европы, и участие в ее основном этапе подчеркивает высокий статус азербайджанского футбола на международной арене. Матч VIII тура общего этапа между «Ливерпулем» и «Карабахом» состоится в ночь с 28 на 29 января. Встреча на стадионе «Энфилд» начнется в 00:00 по бакинскому времени.