Sabah hava necə olacaq? Milli Hidrometeorologiya Xidməti açıqladı
Fevralın 18-də Azərbaycanda gözlənilən açıqlanıb.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən “Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM”-ə verilən məlumata əsasən, Bakıda və yarımadasında dəyişkən buludlu olacaq.
Gün ərzində əsasən yağmursuz hava müşahidə edilsə də, səhər bəzi yerlərdə az çiskinli olacağı, axşam isə yağacağı ehtimal edilir. Arabir güclənən -qərb küləyi axşama doğru mülayimləşəcək.
Paytaxtda havanın temperaturu gecə 3-6° isti, gündüz 9-14° isti təşkil edəcək. Atmosfer təzyiqi 765 mm civə sütunundan 762 mm-ə enəcək. Nisbi rütubət gecə 75-80%, gündüz isə 60-65% olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında da havanın əsasən yağmursuz keçəcəyi proqnozlaşdırılır. Lakin axşam bəzi yerlərdə yağıntılı olacağı, ayrı-ayrı ərazilərdə intensivləşəcəyi, dağlıq zonalarda isə qar yağacağı gözlənilir.
Gecə və səhər saatlarında bəzi yerlərdə duman olacaq, mülayim qərb küləyi əsəcək. Bölgələrdə temperatur gecə 1-6° isti, gündüz 9-14° isti, dağlarda isə gecə 3° şaxtadan 2°-dək isti, gündüz 2-6° isti olacaq.