Robert Köçəryan və oğlu saxlanıldı - YENİLƏNİB
Ermənistanın Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Komitəsi tərəfindən üzrə aparılan istintaq çərçivəsində altı nəfər, o cümlədən sabiq Robert , onun oğlu Sedrak və cinayət sxemləri ilə əlaqəli olduğu ehtimal edilən digər şəxslər saxlanılıb.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, bu barədə "Aysor" məlumat yayıb.
Ermənistanın sabiq prezidenti Robert Köçəryan və onun oğlu Sedrak Köçəryan saxlanılıb.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, bu barədə "Aysor" Ermənistanın Antikorrupsiya Komitəsinə istinadən məlumat yayıb.
"Ermənistanın Antikorrupsiya Komitəsinin korrupsiya cinayətləri üzrə apardığı təhqiqat çərçivəsində onlarla ünvanda və digər prosessual hərəkətlər həyata keçirilir. Zərurət yarandıqda, əlavə məlumat veriləcək", - komitənin açıqlamasında bildirilir.
Ermənistanın ikinci prezidenti Robert Köçəryan Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Komitəsinə aparılıb.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, bu barədə "Sputnik "a "Ermənistan" blokunun deputatı Aqnessa Xamoyan məlumat verib.
Vergi xidməti Köçəryanlar ailəsinə məxsus "Toyota" salonunu möhürləyib. Həmçinin "Oranj fitnes" idman kompleksində istintaq hərəkətləri həyata keçirilir. Səhər saatlarından etibarən Robert Köçəryanın oğlu Levonun evində axtarışlar aparılır. Antikorrupsiya Komitəsindən bildirilib ki, cinayət işinin icraatı çərçivəsində onlarla ünvanda axtarışlar və digər prosessual hərəkətlər həyata keçirilir.

Роберт Кочарян и его сын задержаны в Армении
В рамках уголовного дела, расследуемого Антикоррупционным комитетом Армении, были задержаны шесть человек, включая бывшего президента Роберта Кочаряна, его сына Седрака Кочаряна, а также лиц, предположительно причастных к коррупционным схемам.
Оперативный Информационный Центр-OMM сообщает, что данная информация была распространена рядом армянских СМИ со ссылкой на официальные источники.
Согласно поступившим данным, Антикоррупционный комитет Армении проводит масштабные следственные действия, включая обыски по десяткам адресов. В частности, сообщается о следственных действиях в спортивном комплексе «Oranj fitnes» и опечатывании автосалона «Toyota», принадлежащего семье Кочарянов. Также с раннего утра проводятся обыски в доме Левона Кочаряна, другого сына экс-президента.
Депутат от блока «Армения» Агнесса Хамоян подтвердила информацию о том, что Роберт Кочарян был доставлен в Антикоррупционный комитет для проведения следственных мероприятий.
Роберт Кочарян занимал пост президента Армении с 1998 по 2008 год. Его политическая деятельность и последующие уголовные преследования на протяжении многих лет остаются предметом острых внутриполитических дискуссий в Армении. Нынешние задержания происходят на фоне продолжающихся усилий правоохранительных органов страны по расследованию дел, связанных с коррупцией и злоупотреблением должностными полномочиями в период правления прежних элит.