"Qarabağ"ın UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsindəki rəqibi müəyyənləşib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil-qərargahında atılan püşkün nəticəsinə əsasən, Azərbaycan çempionunun rəqibi "Nyukasl" (İngiltərə) olub.
Qurban Qurbanovun rəhbərlik etdiyi kollektiv ilk matçını evdə, cavab oyununu isə səfərdə keçirəcək. Pley-off mərhələsinin görüşləri fevralın 17-18-i və 24-25-də baş tutacaq. "Köhlən atlar" bu raundu adlayacağı təqdirdə 1/8 finalda "Barselona" (İspaniya) və ya "Çelsi"yə (İngiltərə) rəqib olacaq.
Qeyd edək ki, Ağdam təmsilçisi Çempionlar Liqasının Liqa mərhələsini 10 xalla 22-ci pillədə başa vurub.
UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin bütün cütləri də müəyyənləşib.
Pley-off-da aşağıdakı cütlər üz-üzə gələcək.
"Qarabağ" (Azərbaycan) - "Nyukasl" (İngiltərə)
"Monako" (Fransa) - PSJ (Fransa)
"Qalatasaray" (Türkiyə) -"Yuventus" (İtaliya)
"Benfika" (Portuqaliya) - "Real" (İspaniya)
"Budyo-Qlimt" (Norveç) - "İnter" (İtaliya)
"Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Bayer 04" (Almaniya)
"Brügge" (Belçika) - "Atletiko" (İspaniya)
"Borussiya" (Dortmund, Almaniya) - "Atalanta" (İtaliya)
Qeyd edək ki, pley-off mərhələsinin oyunları fevralın 17-18-i və 24-25-də keçiriləcək.
Fevralın 27-də 1/8 final, 1/4 final və yarımfinal mərhələlərinin püşkü atılacaq. 10-11 və 17-18 martda 1/8 final, 7-8 və 14-15 apreldə isə 1/4 final oyunları keçiriləcək. Yarımfinal qarşılaşmaları 28-29 aprel və 5-6 mayda baş tutacaq.

Соперником «Карабаха» в Лиге чемпионов стал «Ньюкасл»
Как сообщает «Оперативный Информационный Центр-OMM», по результатам жеребьевки, состоявшейся в штаб-квартире УЕФА в швейцарском Ньоне, оппонентом чемпиона Азербайджана стал английский «Ньюкасл».
Коллектив под руководством Гурбана Гурбанова первый матч проведет в родных стенах, а ответную встречу — на выезде. Матчи стадии плей-офф запланированы на 17-18 и 24-25 февраля. В случае успешного преодоления данного этапа, «скакуны» в 1/8 финала встретятся с победителем пары «Барселона» (Испания) или «Челси» (Англия).
Отметим, что агдамский представитель завершил лиговую стадию Лиги чемпионов на 22-м месте, набрав 10 очков. «Карабах» является флагманом азербайджанского футбола и регулярно представляет страну на основной стадии еврокубков, демонстрируя стабильно высокие результаты на международной арене.
Также определились все пары раунда плей-офф Лиги чемпионов УЕФА:
«Карабах» (Азербайджан) — «Ньюкасл» (Англия)
«Монако» (Франция) — ПСЖ (Франция)
«Галатасарай» (Турция) — «Ювентус» (Италия)
«Бенфика» (Португалия) — «Реал» (Испания)
«Будё-Глимт» (Норвегия) — «Интер» (Италия)
«Олимпиакос» (Греция) — «Байер 04» (Германия)
«Брюгге» (Бельгия) — «Атлетико» (Испания)
«Боруссия» (Дортмунд, Германия) — «Аталанта» (Италия)
Игры плей-офф пройдут 17-18 и 24-25 февраля. Жеребьевка 1/8, 1/4 и полуфиналов состоится 27 февраля. Матчи 1/8 финала пройдут 10-11 и 17-18 марта, четвертьфиналы — 7-8 и 14-15 апреля, а полуфиналы — 28-29 апреля и 5-6 мая.