Misli Premyer Liqasında 4 gün ərzində iki dəfə derbisi baş tutacaq.
"26 və 30 aprel tarixlərində Azərbaycan ictimaiyyətinin diqqəti “Palms Sports Arena”ya yönələcək. 4 gün aralıqla Misli Premyer Liqasının oyunları çərçivəsində “Neftçi” və “Qarabağ” komandaları iki dəfə üz-üzə gələcəklər.
Futbol azarkeşlərinin səbirsizliklə gözlədiyi bu oyunlara bilet satışı davam edir. Azarkeşlər qarşılaşmalara böyük maraq göstərirlər və hər iki görüşdə tribunaların tam dolacağı ehtimal edilir.
Ölkənin iki ən titullu klubunun mübarizəsi həmişə ictimaiyyət, kütləvi informasiya vasitələri və futbolsevərlərin diqqət mərkəzində olub. Qarşıdakı iki oyunun da eyni marağa səbəb olacağına heç bir şübhə yoxdur.
Əzəli rəqiblərin təxminən 35 ildir davam edən rəqabəti ərzində azarkeşlər çoxsaylı parlaq oyunlara, gözəl qollara, meydanda barışmaz mübarizəyə şahidlik ediblər. Budəfəki qarşılaşmalar da bizə həyəcanlı anlar, bənzərsiz emosiyalar və əsl futbol şousu vəd edir.
Həmişə olduğu kimi, komandalar yenə qələbə qazanmaq üçün sona qədər mübarizə aparacaqlar. “Neftçi” və “Qarabağ” olaraq, azarkeşlərimizi təmkinli olmağa, rəqib komandaya və azarkeşlərə, oyunun iştirakçılarına hörmət nümayiş etdirərək, sevimli komandalarını yüksək mədəniyyət və ədalətli oyun prinsipləri çərçivəsində sonadək dəstəkləməyə çağırırıq.
Unutmayaq ki, futbol milyonlarla insanın mənəvi qidası olmaqla yanaşı, sadəcə bir oyundur. Meydana çıxan iki komandadan birinin o meydanı sevinc, digərinin isə kədərlə tərk etdiyi bir oyunda meydanda baş verənlər elə meydanda da qalmalıdır. Hər birimizə yaraşan isə Azərbaycanın ən maraqla gözlənilən qarşılaşmasında etik çərçivələri aşmamaq, yüksək peşəkarlıq və rəqiblərə ehtiram göstərməkdir.
Hər iki klub oyunun dostluq əhval-ruhiyyəsində, gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçəcəyinə əminliyini ifadə edir və azarkeşləri stadiona dəvət edir.

«Нефтчи» и «Карабах» призвали фанатов к сдержанности
В рамках Премьер-лиги Мисли в течение четырех дней состоятся два масштабных азербайджанских дерби. Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", обе встречи между лидерами отечественного футбола пройдут на стадионе "Palms Sports Arena".
В преддверии матчей, запланированных на 26 и 30 апреля, футбольные клубы "Нефтчи" и "Карабах" выступили с совместным заявлением. В обращении отмечается, что внимание всей футбольной общественности Азербайджана будет приковано к этим играм, на которые уже активно продаются билеты. Учитывая высокий интерес, ожидается, что трибуны будут полностью заполнены.
«Соперничество двух самых титулованных клубов страны длится около 35 лет. За это время болельщики стали свидетелями множества ярких игр и бескомпромиссной борьбы. Мы призываем наших фанатов сохранять самообладание, проявлять уважение к сопернику и поддерживать свои команды в рамках высокой культуры и принципов честной игры», — подчеркивается в совместном заявлении клубов.
Стоит отметить, что противостояние "Нефтчи" и "Карабаха" традиционно считается главным спортивным событием в Азербайджане. Эти клубы не только доминируют на внутренней арене, но и достойно представляют республику на международном уровне. Предстоящие матчи имеют ключевое значение для турнирного расклада в Премьер-лиге, что придает дерби дополнительный накал и значимость для болельщиков обеих команд.