MİQ-in müsahibə mərhələsinin nəticələri - Açıqlandı
Müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri barədə məlumatlar namizədlərin şəxsi səhifələrinə göndərilib.
Bildirilib ki, müsahibə mərhələsində qazanan 10 sentyabr saat 18:00-dək zəruri sənədləri aidiyyəti yerli təhsili idarəetmə orqanına təqdim etməlidirlər:
“Təqdim edilməli sənədlər:
• şəxsiyyəti edən sənədin surəti;
• ali və ya orta ixtisas təhsili haqqında sənəd və ona əlavənin surəti;
• əmək kitabçasının əsli (olduğu təqdirdə);
• 4 ədəd 3x4 formatında fotoşəkil;
• sağlamlıq haqqında arayış;
• kadrlar uçotunun şəxsi vərəqəsi;
• şəxsi səhifədə işə qəbulun nəticəsinə dair çıxarış.
Nəzərinizə çatdırırıq ki, çıxarışı aidiyyəti yerli təhsili idarəetmə orqanı tərəfindən təsdiq olunmuş namizədlərin işə qəbulu rəsmiləşdiriləcək. Namizədlərə sənədlərini təqdim etdikdən sonra şəxsi səhifələrinə daxil olaraq çıxarışın təsdiq olunduğunu yoxlamaq tövsiyə olunur.
Çıxarışını təsdiq etdirməyən, eləcə də müsahibə mərhələsində uğur qazandıqdan sonra tutduğu vakant yerdən imtina edən namizədlərin növbəti turlarda iştirakı təmin olunmayacaq.
Qeyd edək ki, müsahibə mərhələsində uğur qazanmayan namizədlər 7 sentyabr saat 11:00-dan 8 sentyabr saat 11:00-dək şəxsi səhifələri vasitəsilə apellyasiyaya müraciət edə bilərlər. Apellyasiya müraciətləri yalnız formada qəbul ediləcək.
Müsahibələrin onlayn formatda təşkili nəzərdə tutulur. Bununla əlaqədar namizədlər şəxsi səhifələrinə daxil olaraq müsahibə linkinin göndəriləcəyi elektron poçt ünvanını müvafiq xanaya qeyd etməli və iştiraklarını təsdiqləməlidirlər. Elektron poçt ünvanını düzgün qeyd etməyən və elektron ərizəsini təsdiqləməyən namizədlərin apellyasiya müraciəti təmin olunmayacaq”.

Результаты этапа собеседования конкурса по приему учителей на работу (MİQ) уже направлены в личные кабинеты кандидатов.
"Оперативный Информационный Центр-OMM" сообщает, что соответствующую информацию распространило Министерство науки и образования Азербайджана (МКТА).
Согласно официальной информации, кандидаты, успешно прошедшие этап собеседования, должны до 18:00 10 сентября представить необходимые документы в соответствующие местные органы управления образованием. В перечень требуемых документов входят:
- копия документа, удостоверяющего личность;
- копия документа о высшем или среднем специальном образовании с приложением;
- оригинал трудовой книжки (при наличии);
- 4 фотографии формата 3x4;
- справка о состоянии здоровья;
- личный листок по учету кадров;
- выписка из личного кабинета о результатах приема на работу.
Отмечается, что оформление приема на работу будет осуществляться для тех кандидатов, чьи выписки были утверждены местными органами управления образованием. Кандидатам рекомендуется после подачи документов проверять через личный кабинет статус утверждения выписки. Важно учитывать, что кандидаты, не утвердившие выписку, а также отказавшиеся от вакантного места после успешного прохождения собеседования, не будут допущены к участию в последующих этапах.
Что касается кандидатов, не прошедших этап собеседования, они могут подать апелляционную жалобу в электронном виде в период с 11:00 7 сентября до 11:00 8 сентября через свои личные кабинеты. Апелляции принимаются исключительно в онлайн-формате.
Справочно: Конкурс по приему учителей на работу (MİQ) является одним из ключевых механизмов обеспечения прозрачности и объективности при трудоустройстве педагогических кадров в государственные общеобразовательные учреждения Азербайджана. Процесс, включающий тестовый этап и собеседование, направлен на привлечение наиболее квалифицированных специалистов в систему образования страны, что является приоритетным направлением государственной политики в сфере человеческого капитала.