Mahaçqala "Dinamo"su kolumbiyalı müdafiəçini heyətinə qatıb
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, klubun xidmətinin məlumatına görə, kolumbiyalı müdafiəçi Alarkonla 3 illik müqavilə imzalanıb.
Məlumata görə, 25 yaşlı futbolçu artıq ötən Mahaçqala təmsilçisinin heyətində çıxış edib. O, komandada icarə əsasında forma geyinib.
Bildirilib ki, Alarkon ötən mövsüm Rusiya çempionatında 14 oyunda iştirak edib və bir dəfə sarı vərəqə alıb.
Qeyd edək ki, Mahaçqala "Dinamo"su 2025/2026 mövsümünü 26 xalla 14-cü pillədə başa vurub. Komanda Premyer Liqada qalmaq üçün keçirilən pley-off mərhələsində Yekaterinburqun "Ural" klubunu iki oyunun nəticəsinə əsasən məğlub edərək elitadakı yerini qoruyub.

Махачкалинское «Динамо» подписало колумбийского защитника
"Оперативный Информационный Центр-OMM" сообщает, что, согласно информации пресс-службы клуба, с колумбийским защитником Андресом Аларконом подписан контракт сроком на три года.
25-летний футболист уже знаком болельщикам махачкалинской команды: в прошлом сезоне он выступал за клуб на правах аренды. За этот период Аларкон провел 14 матчей в чемпионате России, в которых отметился одной желтой карточкой.
Напомним, что по итогам сезона 2025/2026 махачкалинское "Динамо" заняло 14-е место в турнирной таблице, набрав 26 очков. Команда сумела сохранить прописку в элитном дивизионе, одержав победу над екатеринбургским "Уралом" по сумме двух стыковых матчей, что стало важным этапом в развитии клуба.