İngiltərənin "Mançester Siti" klubunun və Norveç yığmasının ulduz futbolçusu Erling Haalandın komandanı tərk etmək ehtimalı gündəmə gəlib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" İspaniya mediasına istinadən xəbər verir ki, skandinaviyalı bombardir baş məşqçi Xosep Qvardiolanın postunu tərk etməsindən sonra klubdakı gələcəyi ilə bağlı ciddi şübhələr yaşayır.
Məlumata əsasən, 25 yaşlı hücumçu komandanın yeni rəhbərlik altında, xüsusilə Enso Mareskanın rəhbərliyi ilə həyata keçirəcəyi layihənin effektivliyini müşahidə edəcək.
Yalnız bundan sonra futbolçu karyerası ilə bağlı yekun qərarını verəcək. Hazırda Haalandın potensial transferi üçün adı hallanan klublar arasında İspaniyanın nəhəngləri - "Real Madrid" və "Barselona" ön plandadır.
Xatırladaq ki, Erling Haaland 2022-ci ilin yayından etibarən "Mançester Siti"nin şərəfini qoruyur. Onun klubla olan hazırkı müqaviləsi 2034-cü ilin iyun ayına qədər nəzərdə tutulub. Transfer bazarında dəyəri 200 milyon avro olaraq qiymətləndirilən ulduz oyunçunun gələcək addımları futbol ictimaiyyətində böyük maraqla gözlənilir.

Звездный нападающий английского клуба «Манчестер Сити» и сборной Норвегии Эрлинг Холанд может покинуть команду в ближайшем будущем.
«Оперативный Информационный Центр-OMM», ссылаясь на испанские СМИ, сообщает, что норвежский бомбардир пересматривает свое будущее в клубе в связи с возможным уходом главного тренера Хосепа Гвардиолы.
Согласно имеющейся информации, 25-летний форвард намерен оценить эффективность спортивного проекта клуба под руководством нового тренерского штаба, в частности, рассматривается кандидатура Энцо Марески. Только после анализа перспектив развития команды футболист примет окончательное решение о продолжении своей карьеры. В настоящее время в числе главных претендентов на приобретение Холанда фигурируют испанские гранды — «Реал Мадрид» и «Барселона».
Напомним, что Эрлинг Холанд выступает за «Манчестер Сити» с лета 2022 года. Его текущий контракт с клубом рассчитан до июня 2034 года. Рыночная стоимость норвежского нападающего оценивается в 200 миллионов евро, что делает его одним из самых дорогих и востребованных игроков в мировом футболе. Переход Холанда в «Манчестер Сити» стал одним из самых значимых трансферов последних лет, существенно усилив атакующий потенциал «горожан» в английской Премьер-лиге и Лиге чемпионов УЕФА.