Vilayət Eyvazov Qubada vətəndaş qəbulu və sıra baxışı keçirib - VİDEO
İlham Əliyevin tapşırığına və bölgələrdə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq daxili işlər naziri general-polkovnik yanvarın 5-də və 6-da Quba Rayon Şöbəsində növbəti qəbulu keçirib.
Daxili İşlər Nazirliyindən "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verilən xəbərə görə, nazir əvvəlcə Quba rayonunda ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib.
Sonra Polis Şöbəsinin inzibati binasında Quba, Qusar, Xaçmaz, Şabran, Siyəzən və Xızı rayonlardan, eləcə də digər bölgələrdən qəbula gələn 276 vətəndaşın müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilib.
Nazir qəbula gələnlərin müraciətlərinin həlli istiqamətində zəruri addımların atılması və vətəndaş məmnunluğunun təmin olunması məqsədi ilə Nazirliyin aidiyyəti baş idarə və idarə rəislərinə tapşırıqlar verib.
Müraciətlərin mütləq əksəriyyəti yerindəcə öz həllini tapıb, digərləri nəzarətə götürülüb.
General-polkovnik Vilayət Eyvazov polis və daxili qoşunlarda xidmət etmək arzusunda olan gənclərin sıra baxışını keçirib.
Vətən müharibəsinin 19 iştirakçısının da qatıldığı sıra baxışında xidmətə qəbulun şərtlərinə uyğun gələn 223 nəfər seçim turunun növbəti mərhələsinə buraxılıb.

Вилаят Эйвазов провел прием граждан и строевой смотр в Губе
В соответствии с поручением Президента Ильхама Алиева и графиком приема граждан в регионах, министр внутренних дел Азербайджана генерал-полковник Вилаят Эйвазов 5 и 6 января провел очередной прием граждан в отделе полиции Губинского района.
Как сообщили в Министерстве внутренних дел, сначала глава ведомства посетил памятник общенациональному лидеру Гейдару Алиеву в городе Губа. В ходе приема в административном здании отдела полиции были выслушаны обращения 276 граждан из Губинского, Гусарского, Хачмазского, Шабранского, Сиязанского и Хызынского районов, а также других регионов страны. Генерал-полковник Вилаят Эйвазов дал конкретные поручения руководителям соответствующих главных управлений и управлений министерства для оперативного решения поднятых вопросов и обеспечения удовлетворенности граждан. Большинство обращений было решено на месте, остальные взяты на контроль.
В рамках визита Вилаят Эйвазов также провел строевой смотр молодежи, желающей служить в органах внутренних дел и внутренних войсках. К следующему этапу отбора были допущены 223 человека, соответствующих условиям приема, среди которых было 19 участников 44-дневной Отечественной войны. Отметим, что практика регулярных выездных приемов в регионах Азербайджана направлена на повышение эффективности взаимодействия государственных органов с населением и оперативное решение социальных и правовых вопросов граждан на местах.