Bakıda şagird müəllimi güllələdi - YENİLƏNİB
evralın 6-sı saat 09:10-da Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Binəqədi rayonu ərazisində fəaliyyət göstərən “İdrak” liseyindən çağırış qeydə alınıb.
TƏBİB-dən "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə bildirilib ki, çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub.
Təcili tibbi yardım briqadası tərəfindən 1997-ci il təvəllüdlü şəxs (qadın) Kliniki Tibbi Mərkəzə hospitalizasiya olunub.
Odlu silahdan açılan atəşlə zədələnmə diaqnozu təyin edilən pasiyentə zəruri tibbi xidmətlər göstərilib, müvafiq laborator və instrumental müayinələr aparılıb.
Hazırda onun müalicəsi Cərrahiyyə şöbəsində davam etdirilir, vəziyyəti orta ağırdır.
Fevralın 6-da paytaxtın Binəqədi rayonu ərazisində məktəblərdən birində şagird tərəfindən odlu silahdan atəş açılmaqla müəllimə xəsarət yetirilməsi faktı ilə bağlı Binəqədi Rayon Prokurorluğunda Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə başlanaraq ibtidai istintaq aparılır. Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən şagird prokurorluq tərəfindən tutulub.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, bu barədə medianın sorğularına cavab olaraq Baş Prokurorluğun xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, hazırda prokurorluq əməkdaşları hadisə yerinin baxışını keçirir, eləcə də hadisənin başvermə şəraiti və səbəblərinin dəqiqləşdirilməsi istiqamətində zəruri prosessual hərəkətləri icra edir.
Xəsarət alan şəxsə vaxtında ilkin tibbi yardım göstərilməsi təmin edilib və xəstəxanaya yerləşdirilərək müvafiq tibb müəssisəsi tərəfindən müalicəsi aparılır.
Fevralın 6-da saat 09:00 radələrində Binəqədi rayonunda yerləşən özəl “İdrak” liseyinin qarşısında baş verib.
Bildirilib ki, liseyin 10-cu sinif şagirdi Ə.Ş. atasına məxsus ov silahı ilə məktəbə gələrək orada müəllimə işləyən Ş.K.-ya xəsarət yetirib.
Hadisədən dərhal sonra polis əməkdaşları tərəfindən Ə.Ş. saxlanılıb, ondan ov silahı götürülüb.
Bakıdakı “İdrak Liseyi”ndə silahlı insident baş verib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" Unikal-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Binəqədi rayonu ərazisindəki təhsil müəssisəsində qeydə alınıb.

6 февраля около 09:00 в Бинагадинском районе Баку произошел вооруженный инцидент в частном лицее «Идрак». Ученик 10-го класса А.Ш., придя в учебное заведение с охотничьим ружьем, принадлежащим его отцу, открыл огонь и нанес ранение преподавателю Ш.К. (1997 года рождения).
Как сообщили в "Оперативный Информационный Центр-OMM" со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры и МВД, в связи с фактом в прокуратуре Бинагадинского района возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса Азербайджанской Республики. Подозреваемый в совершении преступления школьник был оперативно задержан сотрудниками полиции, орудие преступления изъято в качестве вещественного доказательства. В настоящее время сотрудники прокуратуры проводят осмотр места происшествия и необходимые процессуальные действия для выяснения всех обстоятельств и причин инцидента.
В Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) отметили, что вызов в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил в 09:10. Пострадавшая женщина была госпитализирована в Клинический медицинский центр с диагнозом огнестрельное ранение. Ей оказаны необходимые медицинские услуги, проведены лабораторные и инструментальные обследования. На данный момент лечение продолжается в отделении хирургии, состояние пациентки оценивается как средней степени тяжести.
Обеспечение безопасности в образовательных учреждениях Азербайджана является приоритетным вопросом государственной политики. Подобные инциденты в школах страны фиксируются крайне редко, так как в учебных заведениях действуют строгие правила внутреннего распорядка и осуществляется контроль со стороны правоохранительных органов и специализированных служб охраны. Данное происшествие находится под особым контролем руководства соответствующих государственных структур.