Milli Hidrometeorologiya Xidməti tərəfindən fevralın 24-ü saat 17:00-a olan faktiki hava şəraiti açıqlanıb.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə daxil olan məlumata görə, ölkə ərazisinin bəzi yerlərində yağıntılı hava müşahidə olunur.
Hazırda Bakıda və Abşeron yarımadasında yağış yağır. Eyni zamanda Balakən, Gəncə, Naftalan, Şəmkir, Ceyrançöl, Tovuz, Şirvan, Ağsu, Qax (Sarıbaş), Zaqatala, Oğuz, Qəbələ, Şamaxı, Qobustan, Tərtər, Bərdə, Goranboy, Mingəçevir, Yevlax, Göyçay, Sabirabad, Neftçala, Biləsuvar, Yardımlı, Lənkəran və Astarada da yağıntı qeydə alınıb.
Dağlıq və dağətəyi rayonlarda isə hava qarlıdır. Xüsusilə Daşkəsən, Gədəbəy, Şahbuz, Şahdağ, Xınalıq, Quba, Qusar və Şəkiyə qar yağır.
Hava şəraiti ilə əlaqədar yollarda görmə məhdudiyyəti yaranıb. Daşkəsən, Göygöl, Gəncə, Naftalan, Balakən, Qax (Sarıbaş), Zaqatala, Şəki, Şamaxı, Qobustan, Qusar, Qrız, Göyçay və Lerikdə duman müşahidə olunur. Görünüş məsafəsi 200-500 metrədək məhdudlaşır.

В Баку идут дожди, в регионах Азербайджана выпал снег
Национальная служба гидрометеорологии обнародовала фактическое состояние погоды на 17:00 24 февраля.
Как сообщили в "Оперативный Информационный Центр-OMM", на территории страны наблюдаются осадки. В настоящее время в Баку и на Абшеронском полуострове идет дождь. Также осадки зафиксированы в Балакене, Гяндже, Нафталане, Шамкире, Джейранчеле, Товузе, Ширване, Агсу, Гахе (Сарыбаш), Загатале, Огузе, Габале, Шамахе, Гобустане, Тертере, Барде, Геранбое, Мингечевире, Евлахе, Гёйчае, Сабирабаде, Нефтчале, Билясуваре, Ярдымлы, Лянкяране и Астаре.
В горных и предгорных районах Азербайджана наблюдается снегопад. В частности, снег идет в Дашкесане, Гедабеке, Шахбузе, Шахдаге, Хыналыге, Губе, Гусаре и Шеки. В связи с погодными условиями на дорогах возникло ограничение видимости. В Дашкесане, Гёйгёле, Гяндже, Нафталане, Балакене, Гахе, Загатале, Шеки, Шамахе, Гобустане, Гусаре, Грызе, Гёйчае и Лерике наблюдается туман. Дальность видимости ограничена до 200-500 метров.
Отметим, что изменение погодных условий в Азербайджане в зимние месяцы часто сопровождается густыми туманами в горных регионах, что требует особой осторожности от водителей на автомагистралях. Национальная служба гидрометеорологии продолжает регулярный мониторинг атмосферных явлений для своевременного информирования населения и соответствующих государственных структур.