Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 11-də “Xankəndi” hotelinin açılışında iştirak edib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər müdiri Ramin Quluzadə dövlətimizin başçısına “Xankəndi” Mehmanxana Kompleksinə aid “Xankəndi” hotelində yaradılmış şərait haqqında məlumat verdi.
Bildirildi ki, dördmərtəbəli hotel binasında qonaqların rahat qalması üçün hərtərəfli şərait yaradılıb. Burada ümumilikdə 101 otaq var. Otaqlardan 92-si “deluxe”, 4-ü “superior”, 3-ü “deluxe suite” və 2-si isə “executive suite” kateqoriyalarına aiddir. Hoteldə eyni vaxtda 236 qonaq qala bilər. Burada bir sıra ictimai iaşə obyektləri, o cümlədən kafe, restoranlar və idman zalı fəaliyyət göstərəcək.
Hoteldə 45 nəfər işlə təmin ediləcək. Onlardan 20-si işğaldan azad edilmiş şəhər və rayonlardan olan sakinlərdir.
Qeyd edək ki, işğaldan azad edilmiş digər ərazilərimizdə olduğu kimi, Xankəndidə də turizm infrastrukturunun inkişafına xüsusi önəm verilir. Qədim tarixə malik Xankəndi şəhərində müasir hotellərin, istirahət mərkəzlərinin və iaşə obyektlərinin yaradılması bu gün prioritet istiqamətlərdən biridir. Bu, qonaqlar üçün yüksək standartlara uyğun rahat mühit yaratmaqla yanaşı, Xankəndinin bərpasındakı sürətli dinamikanı və görülən işlərin real miqyasını birbaşa nümayiş etdirir.

Президент Ильхам Алиев принял участие в открытии отеля «Ханкенди»
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 11 июля принял участие в открытии отеля «Ханкенди».
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", Управляющий делами Президента Азербайджанской Республики Рамин Гулузаде проинформировал главу государства об условиях, созданных в гостиничном комплексе «Ханкенди».
Было отмечено, что в четырехэтажном здании отеля созданы все необходимые условия для комфортного проживания гостей. Общий номерной фонд составляет 101 номер. Из них 92 номера относятся к категории «deluxe», 4 — «superior», 3 — «deluxe suite» и 2 — «executive suite». Отель способен одновременно принять 236 гостей. На территории комплекса будут функционировать объекты общественного питания, включая кафе, рестораны, а также тренажерный зал.
В отеле будут обеспечены работой 45 человек, 20 из которых являются жителями освобождённых от оккупации территорий.
Следует отметить, что развитие туристической инфраструктуры в Ханкенди, как и на других освобождённых от оккупации территориях, является одним из приоритетных направлений государственной политики Азербайджана. Создание современных отелей, центров отдыха и объектов инфраструктуры в Ханкенди не только обеспечивает высокие стандарты гостеприимства, но и наглядно демонстрирует динамичные темпы восстановительных работ, проводимых в регионе после 44-дневной Отечественной войны. Эти меры способствуют превращению города в важный туристический и культурный центр Карабахского экономического района.