"Barselona" Rafinyanın transferi ilə bağlı qərarını açıqlayıb
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, son günlər futbolçunun çempionatında çıxış edən klubların maraq dairəsində olması və yay pəncərəsində komandanı tərk edə biləcəyi barədə iddialar səsləndirilir.
"Barselona" rəhbərliyi 29 yaşlı braziliyalı oyunçunun gələcəyi ilə bağlı tamamilə rahatdır. Futbolçunun özü komandadan ayrılmaq istədiyini bildirməyib və klub rəhbərliyi hələ də onun potensialına güvənir.
Baş məşqçi Hans-Diter Flikin hücum xəttində əsas fiqurlardan biri kimi gördüyü Rafinya ilə bağlı mövqe birmənalıdır: oyunçu komandanın planlarına daxildir.
Kataloniya təmsilçisi Rafinyanı satmaq niyyətində olmasa da, istisnalar mümkündür.
Mənbəyə görə, klub yalnız "astronomik" hesab ediləcək bir təklif gələcəyi təqdirdə transferi nəzərdən keçirə bilər.
Qeyd edək ki, "Barselona" ilə müqaviləsi 2028-ci ilin ortalarına qədər qüvvədə olan futbolçunun "Transfermarkt" portalındakı bazar dəyəri hazırda 70 milyon avro olaraq qiymətləndirilir.

«Барселона» определилась с будущим Рафиньи
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM" со ссылкой на зарубежные СМИ, в последнее время активно обсуждаются слухи об интересе к футболисту со стороны клубов чемпионата Саудовской Аравии и его возможном уходе в летнее трансферное окно.
Руководство "Барселоны" сохраняет спокойствие относительно будущего 29-летнего бразильского игрока. Сам футболист не выражал желания покинуть команду, а клуб по-прежнему верит в его потенциал.
Позиция главного тренера Ханса-Дитера Флика, который видит в Рафинье одну из ключевых фигур в линии атаки, однозначна: игрок входит в планы команды.
Несмотря на то, что каталонский клуб не намерен продавать Рафинью, исключения возможны. Согласно источникам, руководство рассмотрит трансфер только в случае поступления "астрономического" предложения.
Напомним, что контракт футболиста с "Барселоной" рассчитан до середины 2028 года, а его рыночная стоимость на портале "Transfermarkt" оценивается в 70 миллионов евро. Рафинья перешел в стан "сине-гранатовых" в 2022 году и с тех пор стал важным элементом тактических построений команды.