Bakıda elektrik enerjisi kəsiləcək
Bu gün Bakının bir sıra ərazilərində ilə əlaqədar enerjisinin verilişində müvəqqəti məhdudiyyətlər tətbiq olunacaq.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, bu barədə "Azərişıq" ASC məlumat yayıb.
Bildirilib ki, iyulun 17-də Nərimanov Rayon Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsinin (RETSİ) ərazisində Transformator Məntəqəsində (TM) iməcilik işləri aparılacaq. Bununla əlaqədar saat 09:00-dan 13:00-dək prospekti və Oruc Əliyev küçəsində yerləşən 7 mərtəbəli yaşayış binalarında elektrik enerjisinin verilişində fasilələrlə məhdudiyyət yaranacaq.
Həmin tarixdə RETSİ ərazisində TM-də həyata keçiriləcək təmir işləri ilə əlaqədar saat 10:00-dan 13:00-dək Xıdır Mustafayev, Abbas Mirzə Şərifzadə, Xaqan Dadaşov, Mirzə Cabbar Məmmədzadə, Nəriman Nərimanov, Tağı Şahbazi küçələri və İnşaatçılar prospektinin bir hissəsində planlı fasilə tətbiq ediləcək.
Bundan başqa, Nizami RETSİ-nə daxil olan TM-də görüləcək təmir-təftiş işləri zamanı eyni saatlarda Keşlə qəsəbəsinin Birinci köndələn küçəsində elektrik enerjisinin verilişi dayandırılacaq.
Məlumata görə, RETSİ ərazisində yerləşən 35/10/6 kV-luq "Nübar" yarımstansiyasında aparılacaq təmir işləri ilə əlaqədar saat 10:00-dan 17:00-dək Aşağı Güzdək və Atyalı yaşayış məntəqələrinin bəzi hissələrində də elektrik enerjisinin verilişində fasilə yaranacaq.
Həmçinin elektrik şəbəkəsində aparılacaq cari təmir işləri ilə əlaqədar Səbail RETSİ-nə daxil olan Bünyad Sərdərov küçəsində saat 11:00-dan 12:00-dək elektrik enerjisinin verilişi dayandırılacaq.
"Azərişıq" qeyd edib ki, təmir işləri başa çatdıqdan sonra sözügedən ərazilərdə abonentlər daha keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisi ilə təmin olunacaqlar.

Сегодня в ряде районов Баку будут применены временные ограничения в подаче электроэнергии в связи с проведением ремонтных работ на электросетях.
“Оперативный Информационный Центр-OMM” сообщает, что соответствующую информацию распространило ОАО "Azərişıq".
Согласно сообщению, 17 июля на территории Наримановского района в трансформаторном пункте (ТП) будут проводиться профилактические работы. В связи с этим с 09:00 до 13:00 возможны перебои в подаче электроэнергии в 7-этажных жилых зданиях, расположенных на проспекте Гейдара Алиева и улице Оруджа Алиева.
В тот же день на территории Ясамальского района в связи с ремонтными работами в ТП с 10:00 до 13:00 плановое отключение затронет улицы Хыдыра Мустафаева, Аббаса Мирзы Шарифзаде, Хагана Дадашова, Мирзы Джаббара Мамедзаде, Наримана Нариманова, Таги Шахбази, а также часть проспекта Иншаатчылар.
Кроме того, в ходе ремонтных работ в ТП, входящем в состав Низаминского района, в те же часы будет приостановлена подача электроэнергии на Первой поперечной улице поселка Кешля.
По данным ведомства, в связи с ремонтными работами на подстанции "Нубар" (35/10/6 кВ), расположенной на территории Абшеронского района, с 10:00 до 17:00 перебои в электроснабжении ожидаются в некоторых частях населенных пунктов Ашагы Гюздек и Атыалы.
Также в связи с текущими ремонтными работами в электросети, с 11:00 до 12:00 будет приостановлена подача электроэнергии на улице Буньяда Сардарова в Сабаильском районе.
В ОАО "Azərişıq" отметили, что после завершения ремонтных работ абоненты на указанных территориях будут обеспечены более качественной и стабильной электроэнергией.
Отметим, что плановые ремонтные работы на энергетических объектах проводятся регулярно для обеспечения надежности энергоснабжения потребителей и предотвращения аварийных ситуаций в будущем. Модернизация инфраструктуры является важной частью стратегии по повышению качества коммунальных услуг в столице Азербайджана.