Ermənistana növbəti partiya neft məhsulları ixrac olundu - YENİLƏNİB
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu gün Ermənistana 8 vaqon (479 ton) yanacağı göndərilib.
Xatırladaq ki, Azərbaycandan Ermənistana 8500 tondan çox dizel, 979 ton Aİ-92 benzini və 2955 ton Aİ-95 benzini ixrac olunub.
Həmçinin Rusiyadan Ermənistana Azərbaycandan keçməklə növbəti tədarük həyata keçirilir. 6 vaqondan ibarət, çəkisi 402 ton olan gübrə bu gün Biləcəri stansiyasından Böyük Kəsik istiqamətinə yola salınıb. Qeyd edək ki, indiyədək Rusiyadan Ermənistana Azərbaycandan tranzit keçməklə 27 min tondan çox taxıl, 4000 ton gübrə, 133 ton alüminium və 68 ton qarabaşaq göndərilib.
Bu gün Azərbaycandan Ermənistana 8 vaqon (479 ton) dizel yanacağı göndəriləcək.
Bu barədə “Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM”-ə " Dəmir Yolları" QSC-dən (ADY) bildirilib.
Xatırladaq ki, indiyədək Azərbaycandan Ermənistana 8500 tondan çox dizel, 979 ton "Aİ-92" benzini və 2955 ton "Aİ-95" benzini ixrac olunub.
Həmçinin Rusiyadan Ermənistana Azərbaycandan tranzit keçməklə növbəti tədarük həyata keçiriləcək.
6 vaqondan ibarət, çəkisi 402 ton olan gübrə Biləcəri stansiyasından Böyük Kəsik istiqamətinə göndəriləcək.
Qeyd edək ki, indiyədək Rusiyadan Ermənistana Azərbaycandan tranzit keçməklə 27 min tondan çox taxıl, 4000 ton gübrə, 133 ton alüminium və 68 ton qarabaşaq göndərilib.

Из Азербайджана в Армению экспортирована очередная партия нефтепродуктов.
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM" со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, сегодня в Армению было отправлено 8 вагонов (479 тонн) дизельного топлива. В ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (ADY) подтвердили, что транспортировка осуществляется в соответствии с графиком поставок.
Согласно официальным данным, на сегодняшний день из Азербайджана в Армению уже экспортировано более 8500 тонн дизельного топлива, 979 тонн бензина марки "АИ-92" и 2955 тонн бензина марки "АИ-95". Параллельно с этим продолжается транзит грузов из России в Армению через территорию Азербайджана. В частности, сегодня со станции Баладжары в направлении Беюк-Кясик был отправлен состав из 6 вагонов, груженных 402 тоннами удобрений. Всего в рамках транзитных операций через Азербайджан было перевезено более 27 тысяч тонн зерна, 4000 тонн удобрений, 133 тонны алюминия и 68 тонн гречихи.
Данные логистические операции осуществляются в контексте усилий по разблокированию региональных транспортных коммуникаций на Южном Кавказе. Азербайджан, обладая стратегическим географическим положением и современной транспортной инфраструктурой, выступает ключевым звеном в обеспечении грузоперевозок. Развитие подобных маршрутов способствует экономической интеграции региона и укреплению стабильности, открывая новые возможности для эффективного использования транзитного потенциала Азербайджанской Республики.