Dövlət Turizm Agentliyinin və Azərbaycan Hotel Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 20-30 aprel tarixlərində Bakı şəhəri və Abşeron rayonu üzrə yerləşmə vasitələrinin rəhbər heyəti üçün “Hotel idarəçiliyinin əsasları” mövzusunda maarifləndirici proqram təşkil olunub.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, proqramın əsas məqsədi cari ilin may ayında Bakıda keçiriləcək BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) çərçivəsində ölkəyə gələcək qonaqların yüksək səviyyədə qarşılanmasını təmin etmək, eyni zamanda yerləşmə vasitələrinin idarəçilərinin peşəkar bilik və bacarıqlarını artırmaqla hotellərdə xidmət keyfiyyətinin, gigiyena və təmizlik standartlarının, eləcə də ümumi idarəetmə səviyyəsinin yüksəldilməsinə töhfə verməkdir.
Layihə çərçivəsində hotellərin rəhbər heyətinə sahə üzrə təcrübəli ekspertlər tərəfindən xidmət keyfiyyətinin artırılması, qonaq məmnuniyyəti göstəriciləri, davranış standartları, komanda idarəçiliyi, xidmət və ünsiyyət modelləri kimi mövzuları əhatə edən 3 modullu ödənişsiz maarifləndirici sessiyalar təqdim olunub.
Tədbirin sonunda Azərbaycan Turizm Bürosunun sədr müavini Rəşad Əliyev, Sənayenin inkişafı departamentinin direktoru Nərmin Aktaş və Azərbaycan Hotel Assosiasiyasının icraçı direktoru Əsmər Şabanova tərəfindən proqramı uğurla başa vuran iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, yerli qonaqpərvərlik sənayesində xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi, qonaq məmnuniyyətinin artırılması, yerli və beynəlxalq standartların tətbiqinin genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyət mütəmadi olaraq davam etdirilir.

В Баку прошла программа подготовки отелей к форуму WUF13
В Баку и на Абшероне с 20 по 30 апреля была организована специализированная просветительская программа на тему «Основы гостиничного управления» для руководящего состава средств размещения. Мероприятие прошло при совместной организационной поддержке Государственного агентства по туризму и Ассоциации отелей Азербайджана.
"Оперативный Информационный Центр-OMM" сообщает, что основной целью программы является обеспечение высокого уровня приема гостей, которые прибудут в Азербайджан в рамках 13-й сессии Всемирного форума городов ООН (WUF13), запланированной на май текущего года в столице. Проект направлен на повышение профессиональных знаний и навыков менеджеров, улучшение качества обслуживания, стандартов гигиены и чистоты, а также общего уровня управления в отелях. В рамках программы эксперты провели бесплатные сессии по трем модулям, охватывающим такие темы, как показатели удовлетворенности гостей, стандарты поведения, управление командой и современные модели коммуникации.
Всемирный форум городов (WUF), основанный ООН, является наиболее важной глобальной платформой для обсуждения вопросов устойчивой урбанизации и развития населенных пунктов. Проведение 13-й сессии этого престижного международного мероприятия в Баку подтверждает статус Азербайджана как площадки для обсуждения глобальных вызовов. В завершение тренингов заместитель председателя Бюро по туризму Азербайджана Рашад Алиев, директор департамента развития индустрии Нармин Акташ и исполнительный директор Ассоциации отелей Азербайджана Эсмер Шабанова вручили сертификаты участникам, успешно завершившим обучение. Деятельность по внедрению международных стандартов в местную индустрию гостеприимства продолжается на регулярной основе.