Çiçəklənən Ermənistan Partiyasının namizədi Martun Qriqoryanın böyük oğlu Kamo Qriqoryan həbs edilib. Buna səbəb, onun barəsində açılmış xuliqanlıq cinayət işi və barəsində elan olunmuş rəsmi axtarış olub.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, bu barədə məlumat "Armlur" nəşrinin yaydığı hesabatda yer alıb.
Məlumata görə, Kamo Qriqoryan iyunun 19-da vəkili ilə birlikdə istintaq orqanına könüllü olaraq gəldikdən sonra saxlanılıb. Bildirilib ki, Qriqoryan 2025-ci ilin iyun ayında açılmış cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxsdir və o, təxminən bir ildir ki, hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən axtarışa verilmişdi.
Məsələ ilə bağlı açıqlama verən vəkil Arsen Babayan bildirib ki, müvəkkili əvvəllər iki ay müddətinə həbsdə saxlanılıb. Qriqoryanın könüllü gəlişindən sonra məhkəmə onun iştirakı ilə həbs məsələsinə yenidən baxıb və məhkəməyəqədərki həbs qətimkan tədbirinin dəyişdirilmədən qüvvədə saxlanılması barədə qərar qəbul edib.
Vəkilin sözlərinə görə, K. Qriqoryan ona qarşı irəli sürülən ittihamlar üzrə günahını etiraf etmir və hüquqi müstəvidə öz günahsızlığını sübut etmək niyyətindədir.

Камо Григорян: Сын депутата, находившийся год в розыске, сдался следствию
Камо Григорян, сын кандидата от партии «Процветающая Армения» Мартуна Григоряна, был задержан. Причиной послужило уголовное дело, возбужденное по факту хулиганства, а также объявленный в отношении него розыск.
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", ссылаясь на издание "Armlur", Камо Григорян добровольно явился в следственный орган 19 июня в сопровождении своего адвоката Арсена Бабаяна. Уточняется, что Григорян проходит обвиняемым по уголовному делу, возбужденному в июне 2025 года, и находился в розыске около года.
Адвокат Арсен Бабаян сообщил, что его подзащитный ранее уже содержался под стражей в течение двух месяцев. После добровольной явки суд пересмотрел вопрос о мере пресечения и принял решение оставить её без изменений. По словам защиты, К. Григорян не признает вину по предъявленным обвинениям и намерен доказывать свою невиновность в правовом поле.
Стоит отметить, что подобные случаи задержаний лиц, длительное время находившихся в розыске, периодически привлекают внимание общественности в Армении, вызывая дискуссии о прозрачности следственных процессов и соблюдении процессуальных норм в рамках уголовных производств.