20 yanvar hava proqnozu: qar, sulu qar və şaxta
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verdiyi məlumata əsasən, Bakı və yarımadasında hava soyuq keçəcək, vaxtaşırı yağıntı müşahidə olunacaq. Bəzi ərazilərdə yağıntıların intensivləşəcəyi, əsasən sulu qar, nisbətən hündür yerlərdə isə qar şəklində olacağı gözlənilir. Şimal mülayim əsəcək, arabir güclənə bilər.
Havanın temperaturu gecə və gündüz saatlarında 0–3 dərəcə isti təşkil edəcək. Atmosfer təzyiqi normadan yüksək — təxminən 766 mm civə sütunu səviyyəsində olacaq, nisbi rütubət isə 75–85 faiz arasında dəyişəcək.
Regionlarda da hava şəraiti əsasən yağıntılı olacaq. Ayrı-ayrı yerlərdə sulu qar və qar yağacağı, bəzi ərazilərdə isə yağıntının intensiv və güclü xarakter alacağı ehtimal edilir. Gecə və səhər saatlarında duman müşahidə oluna bilər. Qərb küləyi bəzi rayonlarda arabir güclənəcək.
Temperatur göstəricilərinə gəlincə, gecə saatlarında 2–6 dərəcə , gündüz isə 2 dərəcə şaxtadan 2 dərəcəyədək isti qeydə alınacaq. rayonlarda gecə 8–13 dərəcə, yüksək dağlıq ərazilərdə isə 13–18 dərəcə şaxta gözlənilir. Gündüz saatlarında dağlarda temperatur 3–8 dərəcə şaxta olacaq.

Прогноз погоды в Азербайджане на 20 января: снег и морозы
В Азербайджане обнародован официальный прогноз погоды на 20 января. Согласно данным Национальной службы гидрометеорологии, в Баку и на Абшеронском полуострове ожидается холодная погода, временами пройдут осадки. В некоторых частях полуострова осадки будут интенсивными, в основном в виде мокрого снега, а на возвышенностях — в виде снега. Ожидается умеренный северный ветер, который местами может усиливаться.
Как сообщили в ведомстве Центру оперативной информации, температура воздуха в столице и на полуострове ночью и днем составит 0–3 градуса тепла. Атмосферное давление будет выше нормы — около 766 мм ртутного столба, а относительная влажность воздуха составит 75–85 процентов. В регионах страны также прогнозируются осадки, местами в виде мокрого снега и снега, возможен туман. В горных районах ночью ожидается до 13–18 градусов мороза, что создаст условия для обледенения дорог.
Отметим, что подобные погодные условия характерны для зимнего периода в Азербайджане. Национальная служба гидрометеорологии при Министерстве экологии и природных ресурсов Азербайджана постоянно ведет мониторинг атмосферных процессов, обеспечивая население и государственные органы оперативной информацией для предотвращения возможных затруднений в работе транспорта и инфраструктуры в связи с гололедицей и снегопадами.