Bazar günü hava necə olacaq? Sinoptiklər son proqnozu açıqladı
12 aprel tarixində Bakıda və yarımadasında gözlənilən açıqlanıb; gün ərzində havanın əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin dəyişkən buludlu proqnozlaşdırılır.
Bu barədə rəsmi məlumatı “Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM”-ə Milli Hidrometeorologiya təqdim edib.
Məlumata görə, paytaxtda səhər və axşam saatlarında bəzi yerlərdə yağış yağacağı ehtimalı var. Gecə və səhər duman müşahidə ediləcək, şimal-qərb isə gündüz arabir güclənəcək. Havanın temperaturu gecə 8-10° isti, gündüz isə 12-15° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 762 mm civə sütunu, nisbi rütubət isə 65-75 % təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında isə hava şəraitinin bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə yağıntının intensivləşəcəyi, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi, dağlıq ərazilərdə isə qar yağacağı ehtimal olunur. Bəzi yerlərdə arabir duman olacaq və qərb küləyi arabir güclənəcək.
Bölgələrdə havanın temperaturu gecə 6-10° isti, gündüz 13-17° isti olaraq qeydə alınacaq. Dağlıq ərazilərdə isə gecə 0-5° isti, gündüz 5-10° isti olacağı proqnozlaşdırılır.

Прогноз погоды в Азербайджане на 12 апреля
12 апреля в Баку и на Абшеронском полуострове ожидается переменная облачность, в основном без осадков, однако в течение дня прогнозируется усиление северо-западного ветра.
Об этом сообщили в Национальной службе гидрометеорологии, информацию которой распространил “Оперативный Информационный Центр-OMM”. Согласно прогнозу, в столице в утренние и вечерние часы местами возможен дождь. Ночью и утром будет наблюдаться туман. Температура воздуха ночью составит 8-10° тепла, днем — 12-15° тепла. Атмосферное давление составит 762 мм ртутного столба, относительная влажность воздуха — 65-75 %.
В регионах Азербайджана ожидаются периодические осадки. В отдельных местах возможны грозы, град, а в высокогорных районах — снег. Местами будет наблюдаться туман, западный ветер временами будет усиливаться. Температура воздуха в регионах ночью составит 6-10° тепла, днем — 13-17° тепла. В горах ночью ожидается 0-5° тепла, днем — 5-10° тепла.
Национальная служба гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана регулярно отслеживает изменения погодных условий в стране. Подобные краткосрочные изменения климата в весенний период характерны для региона, однако гражданам рекомендуется проявлять осторожность в связи с усилением ветра и возможными осадками в горных районах.