Mikayıl Cabbarov yunan-Roma güləşi millisini təbrik etdi
Güləş Federasiyasının prezidenti Albaniyanın Tirana şəhərində keçirilən Avropa çempionatında komanda hesabında birinci olan yunan-Roma güləşi millisini təbrik edib.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, qurum rəhbəri bu barədə hesabı vasitəsilə paylaşım edib.
O, güləşçilərin hər birinə təbrik ünvanlayıb:
"Biz Avropanın ən güclüsüyük! Albaniyanın paytaxtı Tiranada keçirilən Avropa çempionatında yunan-Roma güləşi üzrə milli komandamızın növbəti möhtəşəm uğuru hər birimizi sevindirir və qürurlandırır. Həsrət Cəfərovun (67 kq) ardıcıl 4-cü dəfə Avropa çempionu olaraq tarix yazması, Qurban Qurbanovun (82 kq) titulunu qoruyaraq yenidən zirvəyə yüksəlməsi böyük əzmin, zəhmətin və peşəkarlığın bariz nümunəsidir. Rəşad Məmmədov (55 kq), Nihat Məmmədli (60 kq) və İslam Abbasovun (87 kq) qazandığı bürünc medallar da komandamızın döyüş ruhunu bir daha nümayiş etdirdi. Bu əlamətdar uğur münasibətilə idmançılarımızı, onların məşqçilərini və ailələrini səmimi qəlbdən təbrik edir, Azərbaycan idmanının arenada qazandığı bu qələbələrin davamlı olmasını arzulayıram".
Xatırladaq ki, Azərbaycanın yunan-Roma güləşçiləri Avropa çempionatında 5 medal qazanıblar. Həsrət Cəfərovla (67 kq) Qurban Qurbanov (82 kq) qızıl, Rəşad Məmmədov (55 kq), Nihat Məmmədli (60 kq) və İslam Abbasov (87 kq) bürünc mükafat əldə ediblər. Həmçinin yunan-Roma güləşi millisi komanda hesabında Avropa çempionu olub.

Микаил Джаббаров поздравил сборную по греко-римской борьбе
Президент Федерации борьбы Азербайджана Микаил Джаббаров поздравил национальную сборную по греко-римской борьбе, занявшую первое место в командном зачете на чемпионате Европы среди спортсменов до 23 лет, проходящем в столице Албании, Тиране.
Как сообщает «Оперативный Информационный Центр-OMM», глава федерации поделился соответствующей публикацией в своих аккаунтах в социальных сетях. Микаил Джаббаров подчеркнул, что Азербайджан вновь доказал свой статус сильнейшей борцовской державы континента. В своем обращении он особо отметил историческое достижение Хасрата Джафарова (67 кг), который стал чемпионом Европы в четвертый раз подряд, и Гурбана Гурбанова (82 кг), защитившего свой титул. Глава федерации также поздравил бронзовых призеров — Рашада Мамедова (55 кг), Нихата Мамедли (60 кг) и Ислама Аббасова (87 кг), поблагодарив тренеров и семьи спортсменов за их вклад в общую победу.
Развитие борьбы в Азербайджане является одним из приоритетных направлений государственной спортивной политики. Благодаря вниманию руководства страны к укреплению спортивной инфраструктуры и поддержке атлетов, азербайджанские борцы стабильно демонстрируют высокие результаты на международных аренах. Победа в командном зачете на европейском первенстве в Тиране, которое официально завершится 26 апреля, стала очередным подтверждением превосходства азербайджанской школы греко-римской борьбы и важным этапом подготовки к будущим мировым турнирам.