Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ölkəsinin terrorizmlə mübarizədə qətiyyətli siyasətini davam etdirəcəyini bildirib.
“Operativ Məlumat Mərkəzi – OMM” xəbər verir ki, Ərdoğan çıxışı zamanı Türkiyənin əsas prioritetlərindən birinin ölkə ərazisinin terror təşkilatlarından tamamilə təmizlənməsi və bölgədə təhlükəsizliyin təmin olunması olduğunu vurğulayıb.
Dövlət başçısı Ankaranın terror təhlükəsinin aradan qaldırılması istiqamətində atdığı addımların davam etdiriləcəyini qeyd edib. Onun sözlərinə görə, Türkiyə milli təhlükəsizliyini qorumaq və regionda davamlı sabitliyə nail olmaq üçün mübarizəsini sona qədər aparacaq.
Ərdoğanın açıqlamaları PKK terror təşkilatının silahsızlandırılması ilə bağlı yeni qanunvericilik tədbirlərinin qəbulundan sonra səslənib.
Rəsmi Ankara hesab edir ki, sözügedən addımlar terrorizmin kökünün kəsilməsi, silahlı qrupların fəaliyyətinin dayandırılması və regionda uzunmüddətli sabitliyin təmin olunması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

Эрдоган: Турция будет полностью очищена от терроризма
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что страна продолжит проводить решительную политику в борьбе с терроризмом.
Как сообщает «Оперативный Информационный Центр-OMM», в своем выступлении Эрдоган подчеркнул, что одним из главных приоритетов Турции является полная очистка территории страны от террористических организаций и обеспечение безопасности в регионе.
Глава государства отметил, что Анкара продолжит предпринимать шаги по устранению террористической угрозы. По его словам, Турция будет вести борьбу до конца, чтобы защитить свою национальную безопасность и добиться устойчивой стабильности в регионе.
Заявления Эрдогана прозвучали на фоне принятия новых законодательных мер, направленных на разоружение террористической организации PKK. Официальная Анкара считает, что данные шаги имеют важное значение для искоренения терроризма, прекращения деятельности вооруженных группировок и обеспечения долгосрочной стабильности в регионе.