“Bavariya”nın və Fransa millisinin mərkəz müdafiəçisi Dayo Upamekano komanda yoldaşı Maykl Olisenin İspaniyanın “Real” klubuna keçəcəyi ilə bağlı yayılan xəbərlərə aydınlıq gətirib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, son dövrlər mətbuatda 24 yaşlı vingerin Madrid təmsilçisi üçün “arzulanan transfer” olduğu və klub prezidenti Florentino Peresin onu heyətinə qatmaq üçün böyük məbləğ ödəməyə hazırlaşdığı barədə iddialar geniş yayılıb.
Jurnalist Kerri Hauya verdiyi müsahibədə Upamekanoya Olisenin mümkün transferi ilə bağlı sual ünvanlanıb.
Müdafiəçi komanda yoldaşının gələcəyi barədə qəti mövqe nümayiş etdirib. “O, burada qalır, o, burada qalır”, - deyə Upamekano gülümsəyərək cavab verib və bununla da transfer şayiələrinə son qoyub.
Qeyd edək ki, “Bavariya” rəhbərliyi istedadlı futbolçunu satmaq niyyətində deyil. Maykl Olise hazırkı mövsümdə göstərdiyi yüksək performansla diqqət mərkəzindədir. Xüsusilə, 2026-cı il Dünya Çempionatında nümayiş etdirdiyi oyunla yadda qalan vinger, beş məhsuldar ötürmə ilə turnirin ən yaxşı assistenti kimi liderliyi ələ keçirib.

Дайо Упамекано поставил точку в слухах о переходе Майкла Олисе в «Реал»
Центральный защитник «Баварии» и сборной Франции Дайо Упамекано прояснил ситуацию вокруг распространившихся слухов о возможном переходе его товарища по команде Майкла Олисе в испанский клуб «Реал».
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM", в последнее время в прессе активно обсуждались слухи о том, что 24-летний вингер является «желаемым трансфером» для мадридского клуба, и президент «Реала» Флорентино Перес якобы готов заплатить крупную сумму за его приобретение. В интервью журналисту Керри Хау Упамекано ответил на вопрос о возможном трансфере Олисе. Защитник занял твердую позицию относительно будущего своего партнера по команде. «Он остается здесь, он остается здесь», — с улыбкой ответил Упамекано, тем самым положив конец трансферным спекуляциям.
Отметим, что руководство «Баварии» не намерено продавать талантливого футболиста. Майкл Олисе находится в центре внимания благодаря своей высокой результативности в текущем сезоне. В частности, вингер, запомнившийся своей игрой на Чемпионате мира 2026 года, удерживает лидерство как лучший ассистент турнира, имея в своем активе пять результативных передач.