Bakı metrosu fəaliyyətini bərpa edib - YENİLƏNİB 5
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” cəmiyyətinə istinadən xəbər verir ki, xətlər üzrə qatarlararası intervallar qorunmaqla hərəkət tam təmin edilib.
" narahatlığa görə sərnişinlərdən bir daha üzr istəyir, göstərilən anlayışa görə təşəkkür edirik", - deyə metro bəyan edib.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin fəaliyyəti saat 15:00-da bərpa ediləcək.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin "Qara Qarayev–" mənzilində hazırda təmas relsinə yüksək gərginliyin verilməsində yaranmış nasazlığın aradan qaldırılması istiqamətində operativ tədbirlər görülür.
"Yaxın bir saat ərzində metropolitenin fəaliyyəti bərpa ediləcək. Yaranmış narahatlığa görə sərnişinlərdən üzr istəyir, göstərilən anlayış üçün təşəkkür edirik", - məlumatda qeyd olunub.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin "Qara Qarayev–Nərimanov" mənzilində tuneldə qalan qatarlardan sərnişinlərin evakuasiyası təhlükəsiz şəkildə həyata keçirilib.
nasazlığın aradan qaldırılması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin əməkdaşları və sərnişinlərin həyatı üçün hər hansı təhlükə qeydə alınmayıb.
Hazırda texniki nasazlığın aradan qaldırılması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin bütün stansiyalarında sərnişinlərin girişinə müvəqqəti məhdudiyyət tətbiq edilib.
İlkin məlumata əsasən, bu gün saat 12:10 radələrində "Ulduz–Nərimanov" mənzilində təmas relsinə yüksək gərginliyin verilməsində nasazlıq yaranıb.
məqsədilə "Ulduz" və "Nərimanov" stansiyalarında sərnişinlərin təxliyəsi həyata keçirilir. Bu səbəbdən qatarların "Nərimanov–Əhmədli" istiqamətində hərəkəti məhdudlaşdırılıb.
"Hazırda problemin aradan qaldırılması və gərginliyin bərpası istiqamətində tədbirlər görülür. Əlavə məlumat veriləcək", - məlumatda qeyd olunub.

Бакинский метрополитен полностью возобновил работу - ОБНОВЛЕНО
Деятельность ЗАО "Бакинский метрополитен" полностью восстановлена. Как сообщает “Оперативный Информационный Центр-OMM” со ссылкой на акционерное общество, движение поездов по всем линиям обеспечено в полном объеме с соблюдением графиковых интервалов.
Согласно информации ведомства, техническая неисправность, возникшая около 12:10 на перегоне «Улдуз–Нариманов» в системе подачи высокого напряжения на контактный рельс, была успешно ликвидирована. В период проведения восстановительных работ вход на все станции метро был временно ограничен, а пассажиры из составов, находившихся в туннелях, были безопасно эвакуированы. Представители метрополитена выразили благодарность гражданам за проявленное понимание и принесли извинения за доставленные неудобства.
Бакинский метрополитен является стратегическим объектом и ключевым элементом транспортной системы столицы Азербайджана. Открытый в 1967 году, он стал первой подземной железной дорогой на мусульманском Востоке. На сегодняшний день транспортная сеть Баку включает три линии (Зеленую, Красную и Фиолетовую) и 27 станций. Обеспечение безопасности пассажироперевозок и бесперебойная работа столичного метро находятся под постоянным контролем государства, что позволяет оперативно реагировать на технические инциденты любой сложности.