Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın xilasetmə məntəqəsindən 3 km aralı, dənizdə nəzarətsiz ərazidə batan 4 nəfərdən üçünün meyiti tapılıb.
Belə ki, axtarışlar nəticəsində dalğıc-xilasedicilər tərəfindən 2007-ci il təvəllüdlü Əbdülov Elmar İsa oğlunun meyiti suda tapılıb çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Digər şəxs - 2003-cü il təvəllüdlü Məcidov Pərviz Zöhrab oğlunun axtarışları davam etdirilir.
Dalğıc-xilasedicilər tərəfindən aparılan axtarışlar nəticəsində 1991-ci il təvəllüdlü Əzimov Namiq İsabala oğlunun və 2005-ci il təvəllüdlü Əbdülov Elnur İsa oğlunun meyiti suda tapılıb çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Digər vətəndaşlar - 2003-cü il təvəllüdlü Məcidov Pərviz Zöhrab oğlunun və 2007-ci il təvəllüdlü Əbdülov Elmar İsa oğlunun axtarışları davam etdirilir.
Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın xilasetmə məntəqəsindən 3 km aralı, dənizdə nəzarətsiz ərazidə 4 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Qeyd edilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıcları çağırış üzrə cəlb olunub.
Hazırda dalğıc-xilasedicilər tərəfindən vətəndaşların batdığı ehtimal olunan istiqamətlər üzrə axtarışlar həyata keçirilir.

В поселке Мардакян Хазарского района города Баку, на неконтролируемой территории в 3 км от ближайшего спасательного пункта, продолжаются поисково-спасательные операции в связи с утоплением четырех человек. На данный момент обнаружены тела троих из них.
Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM" со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС), в ходе поисковых работ водолазы-спасатели обнаружили и извлекли из воды тела Намига Исабала оглу Азимова (1991 г.р.), Эльнура Иса оглу Абдулова (2005 г.р.) и Эльмара Иса оглу Абдулова (2007 г.р.). Тела были переданы по назначению. Поиски Парвиза Зохраб оглу Меджидова (2003 г.р.) продолжаются.
Купальный сезон в Азербайджане требует строгого соблюдения правил безопасности на воде. МЧС регулярно призывает граждан пользоваться только специально отведенными пляжными зонами, где дежурят профессиональные спасатели, и избегать купания в неконтролируемых и опасных участках Каспийского моря. Подобные трагические инциденты подчеркивают важность бдительности и соблюдения мер предосторожности, особенно в зонах, не предназначенных для плавания, где течение и рельеф дна могут представлять серьезную угрозу для жизни.