Mayın 25-də hava necə olacaq?
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verdiyi məlumata görə, mayın 25-də Bakıda və yarımadasında qeyri-sabit keçəcək. Belə ki, bəzi ərazilərdə fasilələrlə yağacağı, ayrı-ayrı yerlərdə isə intensivləşərək şimşək çaxacağı ehtimal olunur. Səhər saatlarında cənub-şərq şimal-qərb küləyi ilə əvəzlənəcək.
• Bakı və Abşeron yarımadasında gecə 16-19°, gündüz 20-24° isti olacaq.
• Atmosfer təzyiqi 758 mm civə sütunu, nisbi rütubət isə 70-80 % təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında da hava şəraitinin arabir yağıntılı olacağı proqnozlaşdırılır. Bəzi yerlərdə yağışın intensiv və güclü olacağı, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi, yüksək dağlıq ərazilərdə isə qar yağacağı gözlənilir. Gecə və səhər saatlarında duman müşahidə ediləcək, mülayim qərb küləyi isə bəzi yerlərdə arabir güclənəcək.
Rayonlarda havanın temperaturu gecə 14-17°, gündüz 23-28° isti, dağlıq ərazilərdə isə gecə 5-10°, gündüz 13-18°, bəzi yerlərdə 20-23° isti olacağı gözlənilir.

Завтра в Азербайджане ожидаются дожди и грозы
Как сообщили в Национальной службе гидрометеорологии Оперативному Информационному Центру-OMM, завтра в Баку и на Абшеронском полуострове местами ожидаются кратковременные дожди. В отдельных частях полуострова прогнозируются грозы и кратковременные ливни. Утром умеренный юго-восточный ветер сменится северо-западным. Температура воздуха ночью составит 16-19° тепла, днем – 20-24° тепла. Атмосферное давление составит 758 мм ртутного столба, относительная влажность воздуха – 70-80%.
В регионах Азербайджана также ожидаются осадки. В отдельных районах прогнозируются грозы, град, ливни, а в высокогорных районах – снег. Ночью и утром местами туман. Будет дуть умеренный западный ветер, местами с порывами. Температура воздуха ночью составит 14-17° тепла, днем – 23-28° тепла, в горах ночью – 5-10° тепла, днем – 13-18° тепла (местами до 20-23° тепла).
Отметим, что Министерство экологии и природных ресурсов Азербайджана регулярно призывает граждан быть внимательными в связи с нестабильными погодными условиями, особенно при поездках в горные и предгорные районы республики, где возможны сели и сход лавин.