“Qəbələ” onunla anlaşdı
“Qırmızı-qaralar” nigeriyalı hücumçu İsmaheel Akinade ilə anlaşıb. 31 yaşlı hücumçu ilə 1.5 illik müqavilə imzalanıb.Karyerasına İrlandiyanın “Bray...
“Qəbələ” qış fasiləsində ikinci transferini reallaşdırıb.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, “Qırmızı-qaralar” nigeriyalı hücumçu İsmaheel Akinade ilə anlaşıb. 31 yaşlı hücumçu ilə 1.5 illik müqavilə imzalanıb.
Karyerasına İrlandiyanın “Bray Wanderers” komandasında başlayan futbolçu daha sonra bu ölkədə “Bohemians” və “Waterford” kimi klublarda çıxış edib.
Son klubu Özbəkistan Super Liqa təmsilçisi “Andijon” olan forvard bu komanda ilə çempionatda keçirdiyi 12 oyunda 2 qol və 1 məhuldar ötürmə ilə yadda qalıb. Akinade həmçinin “Andijon”un heyətində Asiya Çempionlar Liqasında da 6 matçda iştirak edib və 1 dəfə fərqlənib.

«Габала» подписала контракт с нигерийским нападающим
Как сообщает "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM", «красно-черные» достигли договоренности с нигерийским нападающим Исмахилом Акинаде. С 31-летним форвардом подписан контракт сроком на 1,5 года.
Исмахил Акинаде начал свою профессиональную карьеру в ирландском клубе «Брей Уондерерс», после чего выступал за такие команды этой страны, как «Богемианс» и «Уотерфорд». Последним клубом нападающего был представитель Суперлиги Узбекистана — «Андижан». В составе этой команды он провел 12 матчей в чемпионате, отличившись 2 голами и 1 результативной передачей. Также Акинаде принял участие в 6 матчах Лиги чемпионов АФК, где забил один мяч.
Отметим, что ФК «Габала», представляющий одноименный город в Азербайджане, является двукратным обладателем Кубка страны и ранее неоднократно представлял республику на групповых этапах Лиги Европы УЕФА. Усиление атакующей линии в зимнее трансферное окно нацелено на укрепление позиций команды в текущем сезоне Премьер-лиги Азербайджана.