Nikol Paşinyan Rusiya Prezidenti ilə telefon danışığını müsbət qiymətləndirib
Ermənistanın Nikol iyunun 1-də Prezidenti Vladimir Putinlə baş tutan telefon danışığını xarakterizə edib. mətbuatına istinadən verilən məlumata görə, Paşinyan söhbət zamanı Rusiya liderinə ad günü təbriki üçün təşəkkürünü bildirib.
Nikol Paşinyan danışıqla bağlı bunları deyib:
• “Dünən Rusiya prezidenti ilə danışdım və zəng üçün ona təşəkkür etdim. O, ad günümü təbrik etdi. Cari işləri müzakirə etdik və müsbət söhbət etdik. Düşünürəm ki, bu kontekstdə ən yaxşı addım bütün məhdudiyyətlərdən imtina etmək olardı”.
Qeyd edək ki, ötən gün Vladimir Putin və Nikol Paşinyan mayın 29-da Astanada keçirilən Ali Avrasiya İqtisadi Şurasının iclasının nəticələrini nəzərdən keçiriblər. Tərəflər, həmçinin ikitərəfli və çoxtərəfli gündəlikdə duran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Пашинян назвал разговор с Путиным позитивным
Премьер-министр Армении Никол Пашинян охарактеризовал состоявшийся 1 июня телефонный разговор с Президентом России Владимиром Путиным как позитивный.
Как сообщает Оперативный Информационный Центр-OMM, информация об этом распространилась в армянских СМИ.
«Вчера я поговорил с Президентом России и, конечно, поблагодарил его за звонок. Он поздравил меня с днем рождения. Мы обсудили текущие дела и провели позитивную беседу. Думаю, что в этом контексте лучшим шагом был бы отказ от всех ограничений», - отметил Пашинян.
Напомним, что накануне Владимир Путин и Никол Пашинян обсудили итоги заседания Высшего Евразийского экономического совета, которое состоялось 29 мая в Астане. Стороны также обменялись мнениями по актуальным вопросам двусторонней и многосторонней повестки дня. Отношения между Москвой и Ереваном в рамках ЕАЭС остаются ключевым вектором взаимодействия, несмотря на наличие различных дискуссионных тем в региональной политике.