İngiltərənin "Vest Hem" klubu heyətinə yeni hücumçu cəlb etmək üçün hərəkətə keçib. Komandanın baş məşqçisi Nunu Eşpiritu Santunun transfer siyahısında yer alan əsas namizədlərdən biri 39 yaşlı ulduz futbolçu Ceymi Vardidir.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" "Goal" portalına istinadən xəbər verir ki, London təmsilçisi təcrübəli forvardın xidmətində maraqlıdır.
Ceymi Vardi hazırda azad agent statusundadır. O, ötən mövsümü İtaliyanın "Kremoneze" klubunda keçirib. İtaliya çempionatında keçirdiyi 29 matçda 7 qolla yadda qalan hücumçu, komandasının A Seriyasını tərk etməsindən sonra klubla yollarını ayırıb.
Futbolçunun adı bir müddət əvvəl "Şeffild Uensdey" ilə hallansa da, Vardi bu şayiələri təkzib edib. Eyni zamanda, onun uzun illər formasını geyindiyi və 500 oyunda 200 qol vurduğu "Lester Siti"nin bazasında tibbi müayinədən keçməsi azarkeşlərdə qayıdış ümidi yaratsa da, tərəflərin yenidən əməkdaşlıq etməyəcəyi bildirilir.
Xatırladaq ki, Vardi 2012-2025-ci illər aralığında "Lester Siti"nin heyətində çıxış edib və 2015-16 mövsümündə tarixi çempionluğun əsas memarlarından biri olub.

Английский клуб «Вест Хэм» активизировал усилия по поиску нового нападающего. В трансферный список главного тренера команды Нуну Эшпириту Санту попал 39-летний звездный форвард Джейми Варди.
Как сообщает «Оперативный Информационный Центр-OMM» со ссылкой на портал «Goal», лондонский клуб проявляет серьезный интерес к услугам опытного игрока.
В настоящее время Джейми Варди находится в статусе свободного агента. Прошлый сезон он провел в итальянском клубе «Кремонезе». Забив 7 голов в 29 матчах чемпионата Италии, нападающий покинул команду после того, как она вылетела из Серии А.
Ранее в СМИ появлялись слухи о возможном переходе футболиста в «Шеффилд Уэнсдей», однако Варди опроверг эту информацию. Также сообщалось о его визите на базу «Лестер Сити», где он провел много лет и забил 200 голов в 500 матчах, что породило надежды болельщиков на возвращение, но стороны не достигли договоренности о сотрудничестве.
Напомним, что Джейми Варди выступал за «Лестер Сити» в период с 2012 по 2025 год и стал одним из главных творцов исторического чемпионства клуба в сезоне 2015/16. Его опыт и голевое чутье делают его привлекательным активом для клубов, нуждающихся в усилении атакующей линии.