Bakıda və rayonlarda qar, sulu qar və şaxta gözlənilir
Bakıda və yarımadasında yanvarın 19-u axşam saatlarından 21-i səhərədək hava şəraitinin fasilələrlə yağıntılı proqnozlaşdırılır. -ayrı ərazilərdə sulu qar və qar yağacağı, bəzi yerlərdə isə yağıntıların daha intensiv keçəcəyi ehtimal edilir.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verdiyi məlumata əsasən, yanvarın 19-dan 20-nə keçən gecə havanın minimal temperaturu 0 dərəcəyə yaxın olacaq.
Yanvarın 21-dən 22-nə keçən gecə saatlarında isə temperaturun 0–3 dərəcə şaxtayadək enəcəyi gözlənilir.
Yağıntı ilə müşayiət olunan küləkli səbəbindən bəzi yerlərdə qısamüddətli çovğun ehtimalı var.
Ölkənin rayonlarında müşahidə edilən qeyri-sabit hava şəraitinin yanvarın 21-i gündüz saatlarınadək davam edəcəyi bildirilir. Bu müddətdə arabir yağıntı, bəzi bölgələrdə sulu qar və qar yağması, ayrı-ayrı ərazilərdə isə yağıntının güclü olacağı istisna edilmir.
Temperaturun dağətəyi rayonlarda 6 dərəcəyədək , dağlıq rayonlarda 7–12 dərəcə, yüksək dağlıq ərazilərdə isə 18–23 dərəcə şaxta təşkil edəcəyi proqnozlaşdırılır. Xüsusilə dağlıq və dağətəyi bölgələrdə avtomobil yollarının buz bağlaması gözlənilir.

В Баку и регионах Азербайджана ожидаются снег и морозы
В Баку и на Абшеронском полуострове с вечера 19 января до утра 21 января ожидаются периодические осадки. Согласно прогнозам, в отдельных частях полуострова возможен мокрый снег и снег, при этом в некоторых районах осадки могут принять интенсивный характер.
Как сообщили в Национальной службе гидрометеорологии "Центру оперативной информации-OMM", в ночь с 19 на 20 января минимальная температура воздуха в столице будет близка к 0 градусов, а в ночь с 21 на 22 января ожидается мороз от 0 до 3 градусов. В регионах Азербайджана нестабильная погода сохранится до середины дня 21 января. В горных районах температура воздуха может опуститься до 7–12 градусов мороза, а в высокогорьях — до 18–23 градусов ниже нуля, что приведет к обледенению дорожного покрытия.
Подобные резкие изменения погодных условий в середине января характерны для климата Азербайджана. В связи с ожидаемыми заморозками и гололедицей на дорогах, особенно в горных и предгорных районах, соответствующие государственные службы рекомендуют водителям и пешеходам проявлять максимальную осторожность. Обычно в такие периоды в республике усиливается контроль над состоянием стратегических автомагистралей для обеспечения бесперебойного транспортного сообщения.