Sabah havanın temperaturu 28 dərəcəyədək yüksələcək
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən məlumata görə, mayın 24-də Bakıda və yarımadasında hava dəyişkən buludlu olacaq, arabir tutulacaq və əsasən yağmursuz keçəcək. Bununla belə, gecə saatlarında bəzi ərazilərdə qısamüddətli yağış yağması ehtimalı var. Gecə və saatlarında duman müşahidə olunacaq, mülayim cənub-şərq əsəcək.
• Bakı və Abşeronda: gecə 16-19°, gündüz 23-27° isti.
• Atmosfer təzyiqi: 762 mm civə sütunundan 759 mm civə sütununa enəcək.
• Nisbi rütubət: 65-75% təşkil edəcək.
Azərbaycanın bölgələrində isə hava şəraitinin arabir yağıntılı gözlənilir. -ayrı yerlərdə yağışın intensivləşəcəyi, şimşək çaxacağı və dolu düşəcəyi, yüksək dağlıq ərazilərdə isə qar yağacağı ehtimal olunur. Axşam saatlarında yağıntıların güclənəcəyi proqnozlaşdırılır. Gecə və səhər saatlarında duman olacaq, qərb küləyi bəzi yerlərdə arabir güclənəcək.
Rayonlarda havanın temperaturu gecə 14-17°, gündüz 23-28° isti olacaq. Dağlıq ərazilərdə gecə 4-9°, gündüz 12-17°, bəzi yerlərdə isə 20-23° isti proqnozlaşdırılır.

Завтра в Азербайджане ожидается до 28 градусов тепла
В Баку и на Абшеронском полуострове 24 мая ожидается переменная облачность, временами будет пасмурно, в основном без осадков.
Об этом сообщили "Оперативному Информационному Центру-OMM" в Национальной службе гидрометеорологии.
Сообщается, что ближе к ночи в некоторых местах есть вероятность кратковременного слабого дождя. Ночью и утром местами туман. Будет дуть умеренный юго-восточный ветер.
Температура воздуха ночью составит 16-19°, днем — 23-27° тепла. Атмосферное давление понизится с 762 до 759 мм ртутного столба. Относительная влажность воздуха составит 65-75%.
В районах Азербайджана местами ожидаются осадки. В отдельных районах прогнозируются кратковременные ливни, грозы, град, в высокогорных районах — снег, к вечеру осадки могут усилиться. Ночью и утром местами туман. Западный ветер местами будет временно усиливаться.
Температура воздуха ночью составит 14-17° тепла, днем — 23-28° тепла, в горах ночью — 4-9° тепла, днем — 12-17°, местами до 20-23° тепла.
Отметим, что Национальная служба гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана регулярно осуществляет мониторинг погодных условий на территории страны, предоставляя оперативные и точные прогнозы для населения и государственных структур.