Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan yeni hökumətin tərkibini Baş nazirin müavinləri və nazirlər səviyyəsində dəyişdirməyi planlaşdırmır.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” Ermənistan mediasına istinadən xəbər verir ki, bu barədə Paşinyan hökumətin iclasından sonra jurnalistlərə bildirib.
"Hökumətin tərkibində: baş nazirin müavinləri və nazirlər səviyyəsində dəyişikliklərə ehtiyac görmürəm. Düşünürəm ki, icra hakimiyyətinin digər səviyyələrində bəzi dəyişikliklər baş verəcək", - N.Paşinyan bildirib.
Xatırladaq ki, iyunun 7-də Ermənistanda parlament seçkiləri keçirilib. Bülletenlərin 100 %-nin hesablanmasının yekunlarına görə, Paşinyanın "Vətəndaş müqaviləsi" partiyası seçicilərin səslərinin 49,83 %-ni alıb ki, bu da ona təkbaşına hökumət formalaşdırmaq hüququ verir.

Премьер-министр Армении Никол Пашинян не планирует менять состав правительства на уровне вице-премьеров и министров.
Как сообщает «Оперативный Информационный Центр-OMM» со ссылкой на армянские СМИ, об этом Пашинян заявил журналистам после заседания правительства.
«Я не вижу необходимости в изменениях в составе правительства на уровне вице-премьеров и министров. Думаю, что определенные перестановки произойдут на других уровнях исполнительной власти», — отметил Никол Пашинян.
Напомним, что 7 июня в Армении прошли парламентские выборы. По итогам подсчета 100% бюллетеней партия Никола Пашиняна «Гражданский договор» набрала 49,83% голосов, что дает ей право самостоятельно сформировать правительство. Данный политический расклад стал определяющим для дальнейшего формирования кабинета министров в стране.