Milli Məclisin fevralın 20-də keçiriləcək iclasının gündəliyi
Milli Məclisin növbəti iclasının dəqiq tarixi və müzakirə olunacaq məsələlər məlum olub.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"xəbər verir ki, parlamentin fevralın 20-də baş tutacaq iclasının gündəliyinə mühüm qanun layihələri daxil edilib.
1. “Avropa Şurasının İnsan orqanlarının alverinə qarşı Konvensiyası”nın təsdiq edilməsi haqqında Respublikası qanununun layihəsi.
2. Azərbaycan Respublikasının Gömrük Məcəlləsində, İnzibati Xətalar Məcəlləsində“Qiymətli metallar və qiymətli daşlar haqqında” Qanunda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (üçüncü ).
3. “Büdcə sistemi haqqında”, “Mühasibat uçotu haqqında”“Dövlət satınalmaları haqqında” qanunlarda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (üçüncü oxunuş).
4. “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
5. Azərbaycan Respublikasının Mülki Prosessual Məcəlləsində, Ailə Məcəlləsində, Cinayət-Prosessual Məcəlləsində, eləcə də “Gənclər siyasəti haqqında”, “Sosial haqqında”, “Reklam haqqında”, haqqında” və digər əlaqəli qanunlarda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (ikinci oxunuş).
6. “Kinematoqrafiya haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (ikinci oxunuş).
7. haqqında”“Avtomobil yolları haqqında” qanunlarda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (ikinci oxunuş).
8. “İnvestisiya fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (ikinci oxunuş).
9. Azərbaycan Respublikasının İnzibati Xətalar Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında qanun layihəsi (birinci oxunuş).
10. “Hərbi xidmətkeçmə haqqında” Əsasnamənin təsdiq edilməsi və “Hərbi vəzifə və hərbi xidmət haqqında” qanunda dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi (birinci oxunuş).