İngiltərə millisi yarımfinala vəsiqə qazanıb
ABŞ, Kanada və Meksikanın birgə ev sahibliyi etdiyi futbol üzrə dünya çempionatında 1/4 final mərhələsinin daha bir keçirilib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, mundialın əsas favoritlərindən hesab olunan İngiltərə millisi 1/8 finalda Braziliyanı mübarizədən kənarlaşdıran Norveçlə qarşılaşıb. Mayamidəki “ Rok” stadionunda təşkil olunan qarşılaşma ingilislərin 2:1 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
Matçın əsas vaxtında qalib müəyyənləşməyib - 1:1. Hesabı 36-cı dəqiqədə Norveç millisinin hücumçusu Andreas Şelderup mükəmməl qolla açıb. İlk hissəsinin əsas vaxtına əlavə olunmuş 2-ci dəqiqədə tarazlığı bərpa edib. Əlavə vaxtda (93-cü dəqiqə) daha bir qol vuran Bellingem İngiltərə yığmasını yarımfinala yüksəldib.
1/4 finalın sonuncu oyunu vaxtı ilə saat 05:00-da Argentina və İsveçrə yığmaları arasında olacaq. Bu cütün qalibi yarımfinalda İngiltərə ilə qarşılaşacaq.
Qeyd edək ki, daha əvvəl Fransa və İspaniya milli komandaları yarımfinala vəsiqə qazanıblar. Mundiala iyulun 19-da yekun vurulacaq.

На чемпионате мира по футболу, который совместно принимают США, Канада и Мексика, состоялся очередной матч 1/4 финала.
"Оперативный Информационный Центр-OMM" сообщает, что сборная Англии, считающаяся одним из главных фаворитов мундиаля, встретилась с командой Норвегии, которая в 1/8 финала выбила из борьбы Бразилию. Встреча, прошедшая на стадионе «Хард Рок» в Майами, завершилась победой англичан со счетом 2:1.
В основное время матча победитель выявлен не был — 1:1. Счет на 36-й минуте открыл нападающий сборной Норвегии Андреас Шельдеруп, забивший эффектный гол. Однако уже на 2-й добавленной минуте к первому тайму Джуд Беллингем восстановил равновесие. В дополнительное время (93-я минута) Беллингем оформил дубль, выведя сборную Англии в полуфинал.
Последний матч 1/4 финала состоится в 05:00 по бакинскому времени между сборными Аргентины и Швейцарии. Победитель этой пары встретится в полуфинале с Англией.
Отметим, что ранее в полуфинал вышли национальные сборные Франции и Испании. Чемпионат мира, являющийся главным международным турниром по футболу, проводимым под эгидой ФИФА, завершится 19 июля. Турнир привлекает внимание миллионов болельщиков по всему миру, а текущий розыгрыш стал историческим из-за формата проведения в трех странах.