MN rəhbərliyi Baş Klinik Hospitalda olub- FOTO
Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti 26 İyun – Silahlı Qüvvələr Günü və Ordusunun yaradılmasının 108-ci ildönümü münasibətilə Baş Klinik Hospitalı ziyarət edib.
Nazirlikdən "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verilən xəbərə görə, ziyarət çərçivəsində əvvəlcə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin hospitalın ərazisindəki abidəsi önünə gül dəstələri düzülüb, Ulu Öndərin xatirəsinə dərin hörmət və ehtiram nümayiş etdirilib.
​Sonra -polkovnik hospitalın tibb personalı və burada müalicə olunan hərbi qulluqçularla görüşüb, onların müalicə prosesi və səhhəti ilə yaxından maraqlanıb.
​Nazirliyin rəhbər heyəti hərbi qulluqçuların tezliklə sağlamlıqlarını bərpa edərək xidmət yerlərinə qayıtmalarını arzulayıb. Daha sonra şəxsi heyətə bayram sovqatları təqdim edilib.
​Hospitalın peşəkar tibb kollektivinin hərbi qulluqçuların müayinə, müalicə və reabilitasiyasındakı səmərəli fəaliyyəti rəhbərlik tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
hərbi qulluqçulara daha keyfiyyətli tibbi xidmət göstərilməsi barədə vəzifəli şəxslərə müvafiq tapşırıqlar verib.
​Hospitalın kollektivi və müalicə olunan hərbi qulluqçular müəssisədə yaradılan yüksək şəraitə, göstərilən diqqət və qayğıkeşliyə görə Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevə və Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyinə dərin minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Руководство Минобороны посетило Главный клинический госпиталь - ФОТО
Руководящий состав Министерства обороны посетил Главный клинический госпиталь по случаю 26 июня – Дня Вооруженных сил и 108-й годовщины создания Азербайджанской Армии.
Как сообщили в министерстве "Оперативный Информационный Центр-OMM", в рамках визита сначала были возложены цветы к памятнику Общенациональному лидеру азербайджанского народа Гейдару Алиеву на территории госпиталя, была почтена память Великого лидера.
Затем министр обороны Закир Гасанов встретился с медицинским персоналом госпиталя и военнослужащими, проходящими здесь лечение, поинтересовался процессом их лечения и состоянием здоровья.
Руководящий состав министерства пожелал военнослужащим скорейшего выздоровления и возвращения к местам службы. Затем личному составу были вручены праздничные подарки.
Эффективная деятельность профессионального медицинского коллектива госпиталя по обследованию, лечению и реабилитации военнослужащих была высоко оценена руководством.
Министр обороны дал соответствующие поручения должностным лицам по оказанию более качественных медицинских услуг военнослужащим.
Коллектив госпиталя и военнослужащие, проходящие лечение, выразили глубокую признательность Победоносному Верховному главнокомандующему Ильхаму Алиеву и руководству Министерства обороны за созданные в учреждении высокие условия, проявленные внимание и заботу.