Salyanda FHN əməkdaşı qəzada öldü - YENİLƏNİB
21 fevral 2026-cı il tarixində, səhər saat 06:00 radələrində faciəvi yol- hadisəsi qeydə alınıb. Bakı-Astara magistral yolunda avtomobildə baş vermiş yanğının söndürülməsi əməliyyatı zamanı vəzifələrini yerinə yetirən əməkdaşları hərəkətdə olan yük avtomobili vurub.
Hadisə nəticəsində Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Şirvan Şəhər Yanğından Mühafizə Dəstəsinin əməkdaşı, 1984-cü il təvəllüdlü Hakim Şahlar oğlu həyatını itirib.
Qəza zamanı Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin əməkdaşı, 1989-cu il təvəllüdlü Tağıyev Elşən İnsanağa oğlu isə müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.
Bu barədə "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"FHN-in xidmətindən məlumat verilib. Rəsmi məlumata görə, xəsarət alan E.Tağıyevin həyati təhlükəsi yoxdur.
Hazırda faktla bağlı aidiyyəti qurumlar tərəfindən araşdırma aparılır.
Salyan rayonunda ağır yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. Yanan avtomobili söndürməyə çalışan Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) əməkdaşlarını yük maşını vurub, nəticədə bir nəfər həlak olub.
Hadisə səhər saatlarında Ələt-Astara avtomobil yolunun Salyan rayonunun Xıdırlı kəndi ərazisindən keçən hissəsində qeydə alınıb.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-in məlumatına görə, yanan “Ford Tranzit” markalı yük avtomobilini söndürən yanğınsöndürənləri hərəkətdə olan “Ateco” markalı yük maşını vurub.
Qəza nəticəsində FHN-in Salyan Yanğından Mühafizə Hissəsinin əməkdaşı, 1983-cü il təvəllüdlü Hakim Şahlar oğlu Piriyev hadisə yerində dünyasını dəyişib.
Digər əməkdaş, 1989-cu il təvəllüdlü Elşən İnsanağa oğlu Tağıyev isə müxtəlif xəsarətlərlə xəstəxanaya yerləşdirilib. Faktla bağlı araşdırma aparılır.

В Сальяне сотрудник МЧС погиб в ДТП при тушении пожара
21 февраля 2026 года, около 06:00, на магистральной дороге Баку-Астара произошло трагическое дорожно-транспортное происшествие. Как сообщает "Оперативный Информационный Центр-OMM" со ссылкой на пресс-службу МЧС, во время операции по тушению пожара в автомобиле сотрудники ведомства, выполнявшие свои служебные обязанности, были сбиты проезжавшим мимо грузовиком.
В результате инцидента сотрудник Ширванского городского отряда государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС), Пириев Хаким Шахлар оглу (1984 г.р.), скончался на месте от полученных травм. Другой сотрудник Сальянской части противопожарной охраны, Тагиев Эльшан Инсанага оглу (1989 г.р.), получил телесные повреждения различной степени тяжести и был госпитализирован. По официальным данным, угрозы для жизни Э. Тагиева нет.
Согласно подробностям происшествия, инцидент зафиксирован на участке трассы, проходящем через село Хыдырлы Сальянского района. Пожарные расчеты прибыли для ликвидации возгорания в грузовом автомобиле марки "Ford Transit", когда их сбил двигавшийся по дороге грузовик марки "Ateco". В настоящее время по факту ДТП соответствующими структурами проводится тщательное расследование для установления всех обстоятельств трагедии.
Обеспечение безопасности сотрудников экстренных служб при исполнении ими обязанностей на скоростных магистралях остается приоритетной задачей. Подобные инциденты подчеркивают важность строгого соблюдения скоростного режима водителями, особенно в условиях ограниченной видимости или при проведении спасательных работ на дорогах Азербайджана.