Əsas (baza ali) tibb təhsili əsasında rezidenturaya qəbul olmaq üçün keçirilmiş müsabiqənin nəticələri elan olunub.
Bildirilib ki, namizədlər müsabiqənin nəticələri haqqında məlumatı DİM-in internet saytından və ya mobil operatorlar (Azercell, Bakcell, Nar) vasitəsilə “iş nömrəsi”ni 7727 nömrəsinə göndərməklə öyrənə bilərlər.
Qəbul imtahanının nəticələrinə əsasən müsabiqədə iştirak edən 827 namizəddən (hərbi tibb fakültəsini bitirmiş namizədlər istisna olmaqla) 788 nəfər təhsilini rezidenturada davam etdirmək hüququ qazanıb.
Rezidenturaya qəbul olunanlar qeydiyyatlarını yalnız my.gov.az portalı üzərindən həyata keçirirlər. Qeydiyyat 25 avqust saat 15:00-dan 3 sentyabr saat 18:00-dək davam edəcək. Əlavə məlumat Səhiyyə Nazirliyinin rəsmi internet saytında veriləcək.
Rezidenturaya qəbul olunanların bu müddətdə qeydiyyatdan keçməməsi onların yerləşdirildiyi ixtisas üzrə təhsil almaqdan imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onlar qəbul olunanlar siyahısından çıxarılacaqdır. Bu namizədlər boş qalan yerlər üzrə keçirilən müsabiqəyə buraxılmayacaqlar.
Naxçıvan Dövlət Universitetinə qəbul olmuş şəxslər də göstərilən müddətdə “mygov” platformasında qeydiyyatdan keçməlidirlər. Əlavə məlumat Naxçıvan Muxtar Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin rəsmi internet saytında veriləcək.

Объявлены результаты конкурса по приему в резидентуру на базе высшего медицинского образования. По итогам вступительных экзаменов, из 827 кандидатов (за исключением выпускников факультета военной медицины), участвовавших в конкурсе, 788 человек получили право продолжить обучение в резидентуре.
Как сообщили в Государственном экзаменационном центре (ГЭЦ) в ответ на запрос “Оперативный Информационный Центр-OMM”, кандидаты могут ознакомиться с результатами конкурса на официальном сайте ГЭЦ или посредством SMS-уведомления, отправив «рабочий номер» на номер 7727 (услуга доступна для абонентов Azercell, Bakcell, Nar).
Зачисление в резидентуру требует обязательной электронной регистрации. Кандидаты должны пройти регистрацию исключительно через портал my.gov.az в период с 15:00 25 августа до 18:00 3 сентября. Важно отметить, что несоблюдение сроков регистрации будет расценено как отказ от обучения по выбранной специальности, и такие кандидаты будут исключены из списка зачисленных, а также не будут допущены к участию в конкурсе на вакантные места. Лица, зачисленные в Нахчыванский государственный университет, также обязаны пройти регистрацию на платформе «mygov» в указанные сроки. Дополнительная информация будет предоставлена на официальных сайтах Министерства здравоохранения Азербайджана и Министерства здравоохранения Нахчыванской Автономной Республики.