Bakıda genişmiqyaslı iməcilik keçirildi
Yay mövsümündə səhərinin - səviyyəsinin daha da yüksəldilməsi məqsədilə iyulun 25-də Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti tərəfindən paytaxtda növbəti daxili keçirilib.
Bu barədə “Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM”-ə Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, keçirilən iməcilik zamanı şəhər mərkəzindəki prospekt və küçələrlə yanaşı paytaxt qəsəbələrinin də küçələri yuyulub, orada əsaslı təmizlik işləri görülüb.
"Səhər saatlarından Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti Kommunal təsərrüfat xidmətlərinin texnikası bitki və canlılara zərər verməyən yuyucu maddələrlə küçələrin yuyulmasını aparıb. Həmçinin səki kənarlarının, bordürlərin və buradakı işıq dirəklərinin, məhəccərlərin, park və istirahət yerlərində oturacaqların yuyulması həyata keçirilib, həyət və yaşayış məhəllələrində təmizlik işləri görülüb. Yol kənarlarındakı ictimai-iaşə, ticarət və digər obyektlərin vitrinləri təmizlənib, ətrafında səliqə-sahman işləri aparılıb. Bakı Şəhər Yaşıllaşdırma Təsərrüfatı Birliyi əməkdaşları tərəfindən gün ərzində yol və prospektlərin kənarlarındakı ağacların və yaşıllıqların üzərinə yığılan toz-torpağın yuyulması, onlara aqrotexniki qulluq göstərilməsi də həyata keçirilib, zədələnən budaqları budanıb. Eyni zamanda, rəngbərəng güllər əkilib, müxtəlif rəngli güllərdən kompozisiyalar yaradılıb. Ümumilikdə, paytaxtın bütün rayonlarını əhatə edən genişmiqyaslı təmizlik Bakı şəhərinin sanitar vəziyyətinin daha da yüksəldirilməsinə öz tövhəsini verib", - məlumatda qeyd edilib.

В целях повышения уровня санитарного состояния Баку в летний сезон, 25 июля Исполнительная власть города Баку организовала очередную масштабную акцию по уборке территорий.
Об этом “Оперативный Информационный Центр-OMM” сообщили в Исполнительной власти города Баку.
Согласно информации, в ходе акции были проведены работы по очистке как центральных проспектов и улиц, так и территорий в поселках столицы.
"С раннего утра коммунальные службы Исполнительной власти города Баку с использованием специальной техники и безопасных моющих средств провели влажную уборку улиц. Также были очищены бордюры, опоры освещения, перила, скамейки в парках и зонах отдыха, проведены работы по благоустройству во дворах и жилых кварталах. Витрины объектов общественного питания и торговли были приведены в порядок. Сотрудники Объединения по озеленению города Баку в течение дня осуществляли промывку деревьев и зеленых насаждений от пыли, проводили агротехнические мероприятия и санитарную обрезку. Одновременно были высажены новые цветы и созданы цветочные композиции. В целом, масштабная уборка, охватившая все районы столицы, внесла вклад в улучшение санитарного состояния Баку", - отмечается в сообщении.
Подобные акции по благоустройству и санитарной очистке стали регулярной практикой в Баку. Столица Азербайджана, являющаяся крупным культурным и экономическим центром региона, уделяет особое внимание вопросам экологии и поддержания чистоты городской среды. Подобные мероприятия способствуют не только поддержанию эстетического облика города, но и созданию комфортных условий для проживания граждан и пребывания туристов.