Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Asəf Hacı oğlu Hacıyevin “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb. O, ölkənin ictimai həyatında səmərəli fəaliyyəti və elmin inkişafı sahəsindəki xidmətlərinə görə bu mükafata layiq görülüb.
Qeyd edək ki, mayın 29-da Asəf Hacıyevin 75 illik yubileyi tamam olur. O, fəaliyyəti dövründə Milli Məclisin I, II və III çağırış deputatı kimi çalışıb. Hazırda isə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) Baş katibi vəzifəsini icra edir.

Асаф Гаджи оглу Гаджиев награжден орденом «Шохрат».
“Оперативный Информационный Центр-OMM” сообщает, что Президент Ильхам Алиев подписал соответствующее распоряжение.
Согласно документу, Асаф Гаджиев удостоен этой высокой государственной награды за плодотворную деятельность в общественной жизни Азербайджана и заслуги в развитии науки.
Напомним, что 29 мая Асафу Гаджиеву исполняется 75 лет. Он является видным общественно-политическим деятелем, был депутатом Милли Меджлиса I, II и III созывов. В настоящее время Асаф Гаджиев занимает пост генерального секретаря Парламентской ассамблеи Организации черноморского экономического сотрудничества (ПА ОЧЭС), внося значимый вклад в развитие межпарламентского диалога в регионе.