Dənizdə batan qızın axtarışlarına FHN-in helikopteri cəlb olunub
İyulun 6-da Bakı şəhərinin Xəzər rayonu, qəsəbəsində dənizin nəzarətsiz hissəsində batan 2007-ci il təvəllüdlü Məmmədzadə Zeynəb Rasim qızının axtarışları Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) tərəfindən davam etdirilir.
Bildirilib ki, axtarış-xilasetmə əməliyyatına FHN-in Aviasiya Dəstəsinin helikopteri, Xüsusi Riskli Xilasetmə , həmçinin Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin qüvvələri cəlb olunub.
Hadisə ilə bağlı əlavə məlumat veriləcək.
Xatırladaq ki, iyulun 6-da Mərdəkan qəsəbəsi ərazisində, ən yaxın xilasetmə məntəqəsindən təxminən 2 km aralıda nəzarətsiz dəniz sahəsində 4 nəfər batıb. Operativ tədbirlər nəticəsində 1975-ci il təvəllüdlü Rasim Qəhraman oğlu və 2016-cı il təvəllüdlü Məmmədzadə Aytən Rasim qızı xilas edilib. zamanı 2005-ci il təvəllüdlü Məmmədov Raul Rasim oğlunun meyiti sudan aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Hazırda 2007-ci il təvəllüdlü Məmmədzadə Zeynəb Rasim qızının tapılması istiqamətində axtarışlar davam etdirilir.

Вертолет МЧС привлечен к поискам утонувшей в Баку девушки
6 июля в поселке Шювелан Хазарского района города Баку продолжаются поиски Зейнаб Мамедзаде (2007 г.р.), утонувшей на неконтролируемом участке моря. Поисковые работы осуществляются силами Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана.
Об этом Оперативный Информационный Центр-OMM сообщили в пресс-службе МЧС.
К поисково-спасательной операции привлечен вертолет авиационного отряда МЧС, силы Службы спасения особого риска, а также Государственной службы по контролю за маломерными судами и спасению на водах.
Напомним, что 6 июля на территории поселка Мярдякан, примерно в 2 км от ближайшего спасательного пункта, в неконтролируемой зоне моря утонули 4 человека. В результате оперативных мер были спасены Расим Мамедов (1975 г.р.) и Айтен Мамедзаде (2016 г.р.). В ходе поисков тело Рауля Мамедова (2005 г.р.) было извлечено из воды и передано по назначению.
МЧС Азербайджана в очередной раз призывает граждан строго соблюдать правила безопасности на воде и купаться только в специально отведенных для этого местах, где дежурят профессиональные спасатели, чтобы избежать подобных трагических инцидентов.