Sabahın hava proqnozu açıqlanıb - 12.01.2026
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə verilən xəbərə görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu , əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin bəzi yerlərdə arabir yağıntılı gözlənilir. 13-dən 14-ə keçən gecəyə doğru ayrı-ayrı yerlərdə intensivləşəcəyi, bəzi şəhərətrafı ərazilərdə yağışın sulu qarla qarışıq yağma ehtimalı var. Gecə və səhər bəzi yerlərdə duman olacaq. Mülayim -qərb küləyi axşam arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 5-7, gündüz 7-11 dərəcə isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 759 mm civə sütunundan 756 mm civə sütununa enəcək. Nisbi rütubət 80-90 % təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında havanın əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin günün ikinci yarısında şimal və qərb rayonlarından başlayaraq bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı, dağlıq və dağətəyi rayonlarda qar yağacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə yağıntının intensivləşəcəyi ehtimalı var. Bəzi yerlərdə arabir duman olacaq. Qərb küləyi ayrı-ayrı yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 1 dərəcə şaxtdan 4 dərəcəyədək isti, gündüz 8-13 dərəcə isti, dağlarda gecə 0-4 dərəcə şaxta, gündüz 2-7 dərəcə isti olacaq.

Обнародован прогноз погоды в Азербайджане на 13 января
13 января в Азербайджане ожидается изменение погодных условий, в ряде регионов пройдут дожди, а в горных районах прогнозируется снегопад.
Как сообщили в Национальной службе гидрометеорологии в ответ на запрос "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM", в Баку и на Абшеронском полуострове ожидается переменная облачность, в основном без осадков, однако вечером местами возможны дожди. Ближе к ночи с 13 на 14 января осадки могут усилиться, в некоторых пригородных зонах не исключен мокрый снег. Температура воздуха ночью составит 5-7, днем 7-11 градусов тепла. В регионах Азербайджана со второй половины дня, начиная с северных и западных районов, ожидаются периодические осадки, в горных и предгорных районах — снег. Температура воздуха днем прогреется до 8-13 градусов тепла, в горах ночью 0-4 градуса мороза, днем 2-7 градусов тепла.
Отметим, что Национальная служба гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана осуществляет круглосуточный мониторинг атмосферных явлений на всей территории республики. Своевременное прогнозирование погодных изменений имеет стратегическое значение для обеспечения безопасности дорожного движения, работы авиации и стабильного функционирования систем жизнеобеспечения в зимний период.