TƏBİB-ə direktor müavini təyin olundu
Məlumat üçün bildirək ki, yeni təyinatından əvvəl o, TƏBİB-in İcraçı direktorunun müşaviri vəzifəsində göstərib.
Qeyd edək ki, B.Rzayev "" müsabiqəsinin finalçısı olub.
2022-2028-ci illər üçün Dövlət Proqramı çərçivəsində İngiltərənin Birmingem Universitetində "Səhiyyə siyasəti və idarəolunması" ixtisası üzrə təhsilini proqram birincisi kimi başa vuran Bahadur Rzayev yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında menecment ixtisası üzrə bakalavr, İstanbul Universitetində təşkilatların idarəolunması üzrə magistr təhsili alıb.
O, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyində departament rəhbəri vəzifəsində çalışıb, reabilitasiya xidmətlərinin təşkili, keyfiyyətə nəzarət və xidmətlərin idarə olunması istiqamətlərində fəaliyyət göstərib. Daha sonra həmin Agentliyin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri vəzifəsində çalışıb.

Назначен заместитель исполнительного директора TƏBİB
Отметим, что до этого назначения Б.Рзаев занимал должность советника исполнительного директора TƏBİB. Он является финалистом конкурса «Yüksəliş». Б.Рзаев получил степень бакалавра по специальности «менеджмент» в Академии государственного управления при Президенте Азербайджана, а также степень магистра по управлению организациями в Стамбульском университете. Кроме того, в рамках Государственной программы на 2022-2028 годы он с отличием окончил Бирмингемский университет (Великобритания) по специальности «Политика и управление в сфере здравоохранения».
Ранее он работал руководителем департамента в Государственном агентстве медико-социальной экспертизы и реабилитации при Министерстве труда и социальной защиты населения, где занимался вопросами организации реабилитационных услуг и контроля качества. Назначение квалифицированных кадров в TƏBİB является частью проводимых в Азербайджане масштабных реформ в системе здравоохранения, направленных на повышение качества оказываемых населению медицинских услуг.