Prezidentin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyasını (WUF13) işıqlandıran media nümayəndələri ilə görüşüb.
“Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM” xəbər verir ki, H.Hacıyev jurnalistlərin forum çərçivəsindəki operativ və zəhmətli fəaliyyətini xüsusi vurğulayıb.
O, media işçilərinin erkən saatlardan axşama qədər davam edən gərgin iş qrafikini və hazırladıqları operativ reportajları yüksək qiymətləndirdiyini bildirib: “Çox ağır və zəhmətli bir iş idi. Hər gün erkən saatlardan axşama qədər aktiv fəaliyyət göstərirdiniz. Bundan sonra şəhər çərçivəsində də fəaliyyət göstərərək reportajları operativ şəkildə təqdim edirdiniz. Bunların hamısını biz də oxuyurduq, gözləyirdik”.
Hikmət Hacıyev jurnalistlərlə yanaşı, səhnə arxasında qalan operator və fotoqrafların da əməyini qeyd edərək, onlara təşəkkürünü çatdırıb. Prezidentin köməkçisi həmçinin media sahəsində yeni simaların artmasını və medianın cavanlaşmasını müsbət hal kimi dəyərləndirib: “Mən fürsətdən istifadə edib, bir daha hər birinizə, bütün media rəhbərlərinə və həmkarlara öz təşəkkürümü bildirmək istərdim. Mediamızın da getdikcə daha da cavanlaşması, yeni simaların bura gəlməsi sevindirici haldır”.

Помощник Президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикмет Гаджиев встретился с представителями СМИ, освещавшими 13-ю сессию Всемирного форума городов (WUF13) Организации Объединенных Наций (ООН).
Как сообщает Оперативный Информационный Центр-OMM, Х.Гаджиев особо подчеркнул оперативную и кропотливую работу журналистов в рамках форума. Он высоко оценил напряженный график работы сотрудников СМИ, продолжавшийся с раннего утра до позднего вечера, а также подготовленные ими оперативные репортажи: "Это была очень тяжелая и кропотливая работа. Вы активно работали каждый день с раннего утра до вечера. Вы также продолжали работать в черте города, оперативно представляя репортажи. Мы все это читали и ждали".
Всемирный форум городов (WUF) является ведущей мировой конференцией по вопросам урбанизации, организованной Программой ООН по населенным пунктам (ООН-Хабитат). 13-я сессия форума в Каире стала важной платформой для обсуждения устойчивого развития городов, обмена опытом и выработки стратегий по решению глобальных урбанистических вызовов современности.
Хикмет Гаджиев также отметил труд операторов и фотографов, остающихся за кадром, и выразил им свою благодарность. Помощник Президента также высоко оценил появление новых лиц в медиасфере и омоложение журналистского корпуса: "Пользуясь случаем, я хотел бы еще раз выразить благодарность каждому из вас, всем руководителям СМИ и коллегам. Отрадно, что наши медиа молодеют, приходят новые лица".